Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 20 Lip 2019, 20:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przepisy celne
PostWysłany: 19 Lis 2008, 23:14 

Miejscowość: Częstochowa
Proszę o informacje na temat tego co można zabrać ze sobą do Nowej Zelandii. Wszystkie informacje ze strony MSZ przeczytałam. Interesuje mnie w szczególności do jakiej wagi można zabrać bagaż i bagaż podręczny.

Temat postu: Re: Przepisy celne
PostWysłany: 20 Lis 2008, 00:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
Nowa Zelandia nie jest pod tym względem oryginalna i może dobrze. Możesz zabrać tyle ile pozwoli ci linia lotnicza czyli: w Quantas mieliśmy chyba 25kg bo to międzykontynentalny lot a nawet powiedział bym lot na koniec świata czyli pół światowy :) Podręcznego było chyba 5kg ale mogę się mylić. Wszystko zależy od linii lotniczej i tak napisz dzielnym profesorom, mam tylko nadzieję że nie studiujesz turystyki bo jeśli tak to ciężkie życie przed Tobą ;)

Nie wiem natomiast jak wygląda kwestia wysyłania paczek do NZ ale wysłać moim zdaniem można wszystko co zechce przewieźć firma spedycyjna czy kurierska i co może przyjąć kraj docelowy czyli na pewno nie przyjmie bomby atomowej czy 8 ton psich oschodów. Wszystko co dozwolone generalni ;)

Sorry że tak dowcipkuje ale właśnie kłade się spać a przy kompie jestem od 8 rano i już mam dość :mrgreen: idę po pigułki na sen żeby nie śniła mi się klawiatura

pa i powodzenia z pracą. Jak już napisze to nam opublikuj, postudiujemy i opublikujemy na stronie wycinki żeby było widać że mamy tu też "wykształciuchów" :lol:

PostWysłany: 20 Lis 2008, 19:43 

Miejscowość: Częstochowa
no niestety studiuje turystykę i rekreację nawet, ale "karierę" robię w poczcie polskiej także w temacie paczek jestem zorientowana. :roll: W każdym razie dziękuje za odp może poszukam na stronkach linii lotniczych czegoś więcej.

PostWysłany: 20 Lis 2008, 22:17 
Administrator
Awatar użytkownika

moim zdaniem ten krok w pracy powinnaś uogólnić bo nikt nie jest w stanie w pracy opisać jakie przepisy ma każda z latających do Nowej Zelandii linii lotniczych. Wybierz ze 3 np te które mamy opisane na stronie w biletach lotniczych, sprawdź ile można bagażu głównego a ile podręcznego i sprawa załatwiona.

http://www.naszanowazelandia.pl/pages/porady/wskazowki/tanie_bilety_do_Australii_i_Nowej_Zelandii.html

PostWysłany: 19 Gru 2008, 16:08 

Miejscowość: Łódź
Cześć
Rafal ma kilka pytanek co do odprawy celnej w NZ .
Po pierwsze napisz mi jak to jest z tymi deklaracjami przy odprawie ?
Czy trzeba to wypełniać , a jeśli tak to czy w bardzo szczegółowy sposób ?
Powiedz mi jak naprawdę wygląda kontrola nieszczęsnego obuwia trekingowego ,bo moja żona naczytała się tyle ,że wpadła w panikę .
Generalnie proszę Cię o jak najwięcej potrzebnych informacji o odprawie celnej tuż po przylocie do NZ .
Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam Marek :)

PostWysłany: 19 Gru 2008, 17:12 
Administrator
Awatar użytkownika

W bardzo szczegółowy to nie ale każdy wie co jest ważne a co nie. Nie trzeba wypisywać każdego tampon czy chusteczki ale np jak ma się sprzęt foto za 5000 USD to warto to wpisać :)

Co do obuwia trekingowego to musi by czyste i tyle ale czyste a nie obstukane. To samo ze sprzętem kempingowym trekingowym, chodzi o to żeby im syfa nie wwieźć. Jeśli będziecie lecieć z Polski czy z Europy i w międzyczasie tego sprzętu nie używaliście np nie wracacie z Kambodży z dżungli to będzie ok. Nie ma strachu.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość