Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 11 Gru 2018, 06:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Regulamin forum

W celu utrzymania porządku każda wyprawa ma tylko 1 wątek.

Wątek ma tytuł składający się z:

Użytkownik (np. Kasia) / Termin pobytu (np 04-05-08 do 05-05-08) / Wyspy (np. Wyspa PD / Wyspa PN / Wyspa PD&PN

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: garbinada/marzec/kwiecień/PN&PD&ST
PostWysłany: 18 Maj 2009, 20:35 

ST znaczy Stewart...
od tego zaczynam, bo ta wyspa była moim głównym celem - miało być bezludzie, a trafiłam na święta i trzeba było zmykać, a poza tym lało, oj lało... dwa dni grzęźnięcia w błocie no i pojechałam w góry...
a zaczęło się w Auckland. No właściwie w Warszawie od pomysłu, potem wino w Londynie z przyjaciółką i 3. terminal na Heathrow (Europejki stanowczo zbyt rozebrane ;) ). Leciałam Emirates i polecam, samoloty super (choćby Airbus 380), odprawa przez internet możliwa, obsługa miła i wielojęzyczna - można poćwiczyć nawet mandaryński ;-), ponad setka filmów do wyboru, muzyka - nawet Satie, Coltrane i tak przez musicale i opery po Moby'ego i, co ciekawe, dobre jedzenie... tylko dłuuuuugoooooo okropnie....
i tak doleciałam do Auckland. Odebrałam samochód (Omega Rental - wszystko fajnie, tylko samochód nie taki jak chciałam ;-) - w rezultacie na dobre mi wyszło, ale automatem jechałam pierwszy raz ;-) no i obtrąbili mnie pierwszego dnia masakrycznie, fakt, że zamiast kierunkowskazów włączałam wycieraczki ;)...)
objechałam Półwysep Coromandel,
potem Rotorua,
Tongariro - zachwycające... już z Islandii wróciłam przekonana, że wulkany to jest coś co lubię ;-)
i pędziłam na Cape Palliser, do fok - pięknie! ludzi jakby mniej niż fok.
Ponieważ miasta raczej omijałam w Wellington zawitałam do portu i popłynęłam na południe, a tam..
urocze Picton
Kaikoura
z Christchurch trafiłam do miasta - empire :mrgreen: Oamaru - przemili ludzie, i kolonie pingwinów, stąd też pochodzi Jane Frame - kto nie czytał, niech zacznie...
Dunedin i Otago - piękne plaże, półwysep niesamowity, lwy morskie, pingiwny, albatrosy - nie chciało mi się jechać dalej, szcególnie z takiej jednej plaży, gdzie tylko lwy morskie i ja... (i deszcz, niestety)
potem: Nugget Point, Catlins- cała Southern Scenic Route
wyspa Stewart, której nie mogłam się doczekać, a tam kupa ludzi ( bo święta), deszcz, błoto i busz, kiwi uciekły...
i tak trafiłam do Manapouri, Te Anau - rejs do Doubtful Sound to jedno z najpiękniejszych moich przeżyć - a lat mam więcej niż trzy :mrgreen:
Queenstown, które podobno odwiedza każdy turysta w NZ, Arrowtown i Glenorchy - wiem, że się powtarzam, ale to ostatnie to jedno z najpiękniejszych.... itd...
i powietrzem do Auckland, i miasto i kilka filmów i londyński brud - bruk i do domu...
tak to w skrócie moja podróż wyglądała.
żal oczywiście: Abel Tasman, Mt. Cook o reszcie mojej egzystencji warszawskiej (stolicznej ;-) jakby nie patrzeć), nie wspomnę.
a teraz proszę o portal o Ekwadorze, bo moja noga tym razem postanie na Galapagos.
Pozdrawiam serdecznie, tym bardziej, że korzystałam z waszych wskazówek przed wyjazdem.

Temat postu: Re: garbinada/marzec/kwiecień/PN&PD&ST
PostWysłany: 10 Lip 2009, 13:17 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
gratuluje wyjazdu, trasa podobna do naszej chociaż "zazdroszczę" Pingwinów :)
Jakieś forki są?

Galapagos też mi się mi marzy i możliwe że w przyszłym roku ale nie ma pewności. W październiku była Wenezuela, rewelka jak dla mnie, w lutym standardowo narty i snowboard a tydzień temu wróciliśmy z objazdu Kuby więc pierwsze strony jakie się pojawią to będzie Wenezuela, Kuba, później nowa wersja Nowej Zelandii ze względu na to że tu już są treści i trzeba je przeorganizować :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość