Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 21 Lis 2018, 17:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dobór terminu, a pogoda.
PostWysłany: 07 Gru 2014, 20:00 

Witam. Posiadam wizę uprawniającą do pracy w Nowej Zelandii. W związku z tym chcę się wybrać na 15 miesięcy do Nowej Zelandii, żeby pozwiedzać i popracować. Prowadzę działalność, dzięki której zdobyłem kontakty z firmami z Nowej Zelandii. Zgodziły się te firmy przyjąć mnie do pracy po 2-3 miesiące, bo chcę tak jak już pisałem i zwiedzać i trochę popracować. Jako, że z pracą nie ma dla mnie problemu (wszystko uzgodnione tylko mam im podać termin kiedy będę w danej miejscowości gdzie mają swoje siedziby i mogę zacząć pracę). Wszystkie atrakcje, które chciałbym zobaczyć mam ogarnięte, więc tym wam nie będę zaprzątał głowy. W planach jest wyjazd we wrześniu 2015 roku, ewentualnie w marcu 2016. I tu mam do was pytanie. Wiem, że na północy północnej wyspy jest najcieplej, więc czy lepiej na wyspie północnej spędzić te ciepłe miesiące (wrzesień-luty 2015), a później na wyspę południową? Choć tu mam też dylemat, czy jechać najpierw na południową, bo jest ponoć ładniejsza od północnej, a jak będę tam jesienią i zimą (marzec-sierpień 2015) to przez, np. śnieg mogę nie popodziwiać wszystkich atrakcji, tej zieleni etc. Zostały by mi wtedy jeszcze 3 miesiące (znowu wrzesień-listopad tylko, że 2016 roku) i najwyżej to co ominęłoby mnie w te zimne miesiące, mógłbym nadrobić wiosną? Jak waszym zdaniem ułożyć pobyt, aby fajnie pozwiedzać, a zarazem uwzględnić przy tym pogodę? Tak jak pisałem, bierzcie pod uwagę tylko warunki pogodowe, bo pracę mam ogarniętą, więc nie muszę brać pod uwagi, np. sezonowości, że latem lepiej na północy etc. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość