Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 21 Lis 2018, 17:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nowa Zelandia - LUTY / MARZEC 2014
PostWysłany: 02 Maj 2013, 23:18 

Miejscowość: Warszawa
Witajcie :).

Jestem tu nowy, ale Waszą stronę odwiedzam już od bardzo dawna, bo od pewnego czasu planuję wyprawę do Nowej Zelandii. Chciałbym się wybrać na początku przyszłego roku (najchętniej luty) na okres ok. 1,5 miesiąca (maksymalnie 2 jeśli się uda) - tak żeby zobaczyć możliwie jak najwięcej bez większej spiny. Piszę już teraz, bo zależy mi na Great Walks, które trzeba rezerwować z dość sporym wyprzedzeniem (przede wszystkim Milford Track).

Ogólnie szukam chętnych do wspólnego podróżowania ;). Mam nadzieję, że do tego czasu ktoś się znajdzie.

Jako że na tę chwilę jadę sam, planuję podróżować lokalnym transportem i spać w jakichś hostelach ;). Wstępnie planowałem mniej-więcej taką trasę:

Auckland - Paihia / Kerikeri (Bay of Islands) - Ninety Mile Beach - Cape Reinga - Kaitaia - Auckland - Coromandel - Whitianga - Tauranga - Matamata - Waitomo - Rotorua - Taupo - Tongariro - New Plymouth / Egmont - Wellington - Picton - Punakaiki - Hokitika - Franz Josef / Fox Glacier - Wanaka - Queenstown - Te Anau - Milford Sound - Invercargill - Dunedin - Tekapo - Christchurch - Auckland (przelot z Christchurch)

Mam też kilka pytań do osób bardziej ogarniętych i zorientowanych:

1. Gdzie najlepiej wybrać się na rowery / gdzie są najciekawsze szlaki rowerowe?
2. Gdzie jest największa szansa zobaczyć wieloryby (oprócz Kaikoura)?
3. Czy warto jechać do New Plymouth / Mount Taranaki?
4. Skąd lepiej dojechać do Arthur's Pass? Z Greymouth czy Christchurch?
5. Jak i skąd najlepiej dostać się do parku Mount Cook?

Z góry dzięki za odpowiedzi i uwagi :). Pozdrawiam

Temat postu: Re: Nowa Zelandia - LUTY / MARZEC 2014
PostWysłany: 03 Cze 2013, 20:21 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
Witaj

Trasa sympatyczna.

Co do Arthur's Pass to zależy czy chcesz przez niego przejechać i jechać dalej czy zobaczyć most i wrócić.

do Mt Cook chyba najlepiej od wschodu.

Kaikoura jest komercyjna ale dobrze zorganizowana, po jednym statku na jedną atrakcję a nie jak w BofI gdzie na spotkanie z delfinami płynie kilka łodzi pełnych turystów i kiedy zobaczy się delfiny wszystkich wpuszcza do wody. Jak dla mnie Kaikoura jest ok.

PostWysłany: 09 Cze 2013, 15:44 

Hej,

W sumie gdy pisałem tę wiadomość nie ogarniałem i nie uwzględniałem jeszcze wielu czynników. Teraz planuję wypad z pomocą Magic Bus głównie z powodu ludzi, których można spotkać (jak również trasy, która jest bardzo zbliżona do mojej i która gwarantuje dość sporą niezależność w podróży).

Strasznie korci mnie jednak wypad w region Taranaki. Większość przewoźników pomija go chyba głównie z powodu, że jest nie po drodze. Ale jeśli starczy czasu to rozważam niezależny wypad (np. poprzez Intercity) do New Plymouth z Waitomo (stamtąd chyba będzie najwygodniej podróżując z północy na południe).

Arthur's Pass chyba sobie odpuszczę, bo chodziło mi głównie o most, ale taki 'skok w bok' znów jest nie po drodze. A w sumie nie jest to dla mnie coś priorytetowego.

Tak więc uwzględniając przejazd Magic Busem przy opcjonalnym Taranki (New Plymouth), trasa wyglądałaby tak:

Auckland - Paihia - Cape Reinga - Paihia - Auckland - Thames - Coromandel - Whitianga - Thames - Matamata - Rotorua - Taupo - Waitomo - [New Plymouth] - Waitomo - Tongariro National Park - Wellington - Picton - Nelson - Abel Tasman National Park - Nelson - Greymouth - Franz Josef - Wanaka - Queenstown - Milford Sound - Te Anau - Queenstown - Tekapo - Christchurch

PostWysłany: 12 Kwi 2014, 11:07 

Witam, niespełna 2 miesiące temu wróciliśmy z niezwykłej podróży poślubnej po Australii, Nowej Zelandii i Wysp Cooka.

Nasza relacja została spisana pod adresem: grzegorzstepien . blogspot . com.

Jeśli ktoś potrzebuje użytecznych informacji, zapraszam do kontaktu.

PostWysłany: 04 Maj 2014, 14:50 

Też wróciłem mniej-więcej w połowie marca i dla mnie 1,5-miesięczny pobyt w tym kraju był jednym z najlepszych momentów w moim życiu. Miałem napisać w tym temacie relację ze swojej podróży, ale mam tyle niesamowitych wspomnień, że nawet nie wiedziałem od czego zacząć ;).

BTW. Dzięki Rafał za tę niesamowitą stronę! Jest ona naprawdę podstawowym kompendium wiedzy na temat NZ w języku polskim i dzięki niej wiedziałem jak w miarę dobrze przygotować się do tej wycieczki. Jedyny błąd jaki zrobiłem podczas przygotowań do tej wyprawy to fakt, iż zbyt dużo rzeczy zaplanowałem. Powinienem więcej rzeczy robić spontanicznie dopiero po przyjeździe. Ale siłą rzeczy jest, że jeśli chce się zobaczyć jak najwięcej w określonym czasie, trzeba tych planów trochę mieć. Być może za jakiś czas napiszę trochę więcej na temat mojej wycieczki, na razie nie mam za bardzo na to czasu.

No i na pewno wrócę do NZ, bo po prostu nie wierzę, że istnieją na tym świecie piękniejsze kraje ;).

PostWysłany: 04 Maj 2014, 21:43 

zuckuss napisał(a):
. ...Być może za jakiś czas napiszę trochę więcej na temat mojej wycieczki, na razie nie mam za bardzo na to czasu.

No i na pewno wrócę do NZ, bo po prostu nie wierzę, że istnieją na tym świecie piękniejsze kraje ;).

jakie być może....JAKIE BYĆ MOŻE!? :)
My tu już z niecierpliwością czekamy na relacje, z wielką chęcią poczytam (i pooglądam fotki) , bo się tam powolutku wybieram .
Pozdrawiam! :)

PostWysłany: 18 Maj 2014, 14:16 

hehe, no tak się zbieram i zbieram do napisania tego, ale ciągle nie mogę ;). w ogóle na tej stronie ktoś kiedyś dodał ciekawy artykuł, coś w stylu: "nie jedźcie do NZ, bo jak wrócicie, będziecie w stanie oddać wszystko, aby wrócić tam choć na chwilę". nie wierzyłem w to, ale to całkowita prawda! od momentu, gdy wróciłem, przez prawie miesiąc nie mogłem znaleźć sobie miejsca, do tej pory tęsknię za tym krajem i tamtejszym życiem. i już planuję następny wypad ;). a co do fotek, to mogę dać namiary na profil na FB jeśli to Cię interesuje, ale to na priv.

PostWysłany: 09 Cze 2014, 12:38 

zuckuss napisał(a):
hehe, no tak się zbieram i zbieram do napisania tego, ale ciągle nie mogę ;). w ogóle na tej stronie ktoś kiedyś dodał ciekawy artykuł, coś w stylu: "nie jedźcie do NZ, bo jak wrócicie, będziecie w stanie oddać wszystko, aby wrócić tam choć na chwilę". nie wierzyłem w to, ale to całkowita prawda! od momentu, gdy wróciłem, przez prawie miesiąc nie mogłem znaleźć sobie miejsca, do tej pory tęsknię za tym krajem i tamtejszym życiem. i już planuję następny wypad ;). a co do fotek, to mogę dać namiary na profil na FB jeśli to Cię interesuje, ale to na priv.

Hej,
też się przymierzam do NZ na początku przyszłego roku. Więc z ciekawością przeczytam relację.
Na razie pytanie - pogodowo i klimatycznie czas, kiedy tam byłeś uznałbyś za optymalny? Rozumiem, że to był przełom lutego i marca?

pzdr

PostWysłany: 19 Cze 2014, 22:32 

Hej,
Też planuje wyjazd do NZ w tym samym czasie. Niestety tylko na miesiąc - nie dostanę więcej urlopu.

Szukam oczywiście kompanów podróży.

Czym jest Magic bus?

Pozdrawiam,

Gosia

PostWysłany: 19 Cze 2014, 22:36 

Hej, nie wiem wcieło mi wiadomość, jak będzie jednak dwa razy to sorry

planuje też wyprawe - luty -marzec - szukam kompanów podrózy -

czym jest ten Magic Bus?

Pozdrawiam,

Gosia

PostWysłany: 08 Sie 2014, 08:46 

zuckuss napisał(a):

a robiłeś jakiś trekking na Wyspie Południowej? Czy tylko "objazdówka"?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość