Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 21 Lis 2018, 17:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: WYPRAWA NOWA ZELANDIA- LUTY -KWIECIEŃ SZUKAMY CHĘTNYCH
PostWysłany: 27 Gru 2010, 22:01 

Witam wszystkich.

Planujemy z mężem wyjazd do NZ luty –kwiecień.
Posypała nam się grupa i zostaliśmy sami.
Byłoby fajnie jeśli w tym terminie też ktoś by chciał się wybrać lub jeśli ktoś coś organizuje chętnie się przyłączymy i dostosujemy z terminem.

Jesteśmy młodzi :D 4 lata po studiach i chcemy spełnić nasze marzenie
czy ktoś jest chętny?

Pozdrawiam Ania

Temat postu: Re: WYPRAWA NOWA ZELANDIA- LUTY -KWIECIEŃ SZUKAMY CHĘTNYCH
PostWysłany: 07 Sty 2011, 01:09 

cześć!
wylatujemy z przyjacielem do Nowej 30.I z Paryża.
celem głównym jest Aoraki (Mt. Cook).
wspinaczkę chcemy zrealizować na początku pobytu.
póżniej niech prowadzi nas los.
ja chcę wyrobić wizę "Zwiedzaj i Pracuj" i postępować według tego hasła przez ok.5-6 m-cy, może dłużej...

PostWysłany: 14 Sty 2011, 12:20 

Witam,
O wyprawie na NZ myślę już od kilku lat. Przyznaję że również rozważam termin luty-kwiecień 2011. Na początku chciałem spedzić 2-3 tygodnie w szkole językowej, a kolejne 3-4 tygodnie poświęcić na zwiedzenie NZ. Szczególnie interesują mnie "Great Walks", z których chciałbym przejść np. Tongariro, Abel Tasman i jeden w Fiordlandzie. Ale plan może ulegać modyfikacjom. Jestem "jednoosobowym teamem", ponieważ znajomi z różnych względów nie mogą jechać. Jaki jest wasz plan na ten wypad? Aha też jestem "młody", chociaż studia kończyłem 12 lat temu.
Pozdrawiam,
Mariusz

PostWysłany: 15 Sty 2011, 22:14 

Witajcie,
my lecimy do NZ 03 marca i wracamy 26 marca. Bilety już mamy kupione. Planujecie tak długi pobyt od lutego do kwietnia, czy po prostu chcecie się w tym terminie wybrać do NZ? Może dołączycie do nas. Aktualnie jesteśmy na etapie planowania wyprawy ;-)
Pozdrawiamy,
A&R ;-)

PostWysłany: 22 Sty 2011, 13:29 

hey
my bedziemy w nowej zelandii od 13 marca przez okolo miesiac potem chcemy poleciec na jakas wyspe Oceanii / pewnie Vanuatu / a potem przez Australie , Timor Wschodni , Indonezje , Malezje , Tajlandie , Kambodze , Laos , Wietnam wrocic do Polski. Na calosc trasy przewidujemy okolo pol roku. Jest nas trojka / srednia wieku 25 lat doskonale zanizona przez nasza corke :))) /. Chetnie sie z kims spotkamy na miejscu by powymieniac sie wrazeniami. podrozowac bedziemy lokalnymi srodkami transportu bez wypozyczania samochodu , spac na kampingach , w tanich hotelach lub na dziko. Planowana trasa do NZ: Auckland - Rotorua - Tongariro - Wellington - Nelson Lakes - ChristChurch - Dunedin - FiordLand - Queenstown - Góra Cooka - West Coast - Golden Bay - Auckland i jak starczy czasu to jeszcze Cape Rainga. To jest oczywiscie taki wstepny zarys ktory w trakcie podrozy pewnie sie zmieni. Przy okazji pierwsze pytanie gdzie spac w centrum Auckland tak ze 3 noce po przylocie / planowo mamy byc 13 marca o 11 rano / by spac w 2 osobowym pokoju za niewiecej niz 150 zł/doba?

PostWysłany: 23 Sty 2011, 08:17 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Auckland, NZ
Przylatujac pierwszy raz do NZ uzywalismy tej stronki zeby znalesc i zabookowac w miare tani nocleg w centrum Auckland, blisko interesujacych nas miejsc. Potem uzywalismy go tez w Wellington (bez zadnego wyprzedzenia - w dzien kiedy chcielismy znalesc nocleg) i musze przyznac ze jest swietny, a ceny nizsze niz te 'na twarz' gdy sie do recepcji hotelu/motelu podjedzie. Polecam :)

http://www.wotif.com/

PostWysłany: 02 Lut 2011, 14:53 

Witam wszystkich
Dzięki za odpowiedzi.
U nas troszkę skomplikowała się sytuacja bo właśnie wróciłam ze szpitala i wszystko co mieliśmy zaplanowane stoi w miejscu.
Jesteśmy dalej zainteresowani wyjazdem ale z uwagi na sytuację nie wiem czy uda nam się szybko pozbierać.
Chcieliśmy wybrać się w tym terminie, myśleliśmy o 2 miesiącach, ale chętnie byśmy się dołączyli- ile wyszedł Was bilet?
Jeśli chodzi o cel wyprawy to zwiedzenie wyspy i próba objechania jej wokół- lub przynajmniej ile nam się uda: Myśleliśmy o kamperze ale przy 2 os. nie bardzo się opłaca. Ogólnie nastawiamy się na jak najtańsze podróżowanie.

Super pomysł na wyjazd na pół roku :-) i zwiedzenie takiego skrawka ziemi- pytanie czy podliczyliście ile trzeba mieć finansów na taką wyprawę?
Jestem właśnie na etapie czytania PROWADZIŁ NA LOS - Autostopem dookoła świata, więc coraz bardziej podoba mi się ta wizja.

Napiszę coś więcej jak się zorganizujemy.

Pozdrawiamy
Ania i Oskar

PostWysłany: 03 Lut 2011, 09:39 

Hej wszystkim,

bilety wyszły nam po ok. 4100 zł w obie strony za osobę (2 marca o 6 rano Wizz Air'em lecimy do Londynu, tam spędzamy już urlopowo cały dzień z noclegiem, 3 marca o 10 rano Brunei Royal Airlines wylatujemy do NZ (przez Borneo i Dubaj), 2 międzylądowania, krótkie stop over'y, do NZ dotrzemy w nocy z 4/5 marca o 1.40 tamtejszego czasu.

Wykupiliśmy już także lot z Auckland do Nelson, aby rozpocząć od Wyspy Płd. i nie stracić na niej ładnej pogody (o ile w Firodlandzie zdarza się ładna pogoda ;-) Tak więc wyprawę rozpoczynamy od Nelson. Wstępnie planowaliśmy wypożyczyć kampera (domek na kółkach), ale pojawił się problem z ich dostępnością (wszystkie porezerwowane). Aktualnie nadal analizujemy temat i zastanawiamy się nad osobówką i noclegami.

Póki co układamy listę tzw. "must do", czyli miejsc, bez których nie wyobrażamy sobie wyprawy do NZ. M.in. znalazły się na niej: Rotorua i Płaskowyż Wulkaniczny, Tongarino (szlak 1-dniowy), Mount Egmont, Glow Worm Caves, Taupo Lake, lodowce (planujemy wyprawę na jeden z nich), Arthur's Pass, Fiordland, Wanaka itd... Miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić jest wiele i oczywiście będziemy starali się jak najwięcej zobaczyć. Niestety jesteśmy ograniczeni czasowo, bo 25 marca wylatujemy z Auckland do Londynu.

Wybieracie się może na pokaz slajdów z NZ 20 lutego w Jasiu i Małgosi? Moglibyśmy się wtedy spotkać i porozmawiać o ewentualnym spotkaniu w NZ (fajny pomysł).
Pozdr.
A&R

Aniu, dużo zdrówka życzymy !!!

PostWysłany: 03 Lut 2011, 12:13 

Nitka-msc napisał(a):
Póki co układamy listę tzw. "must do", czyli miejsc, bez których nie wyobrażamy sobie wyprawy do NZ. M.in. znalazły się na niej: Rotorua i Płaskowyż Wulkaniczny, Tongarino (szlak 1-dniowy), Mount Egmont, Glow Worm Caves, Taupo Lake, lodowce (planujemy wyprawę na jeden z nich), Arthur's Pass, Fiordland, Wanaka itd... Miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić jest wiele i oczywiście będziemy starali się jak najwięcej zobaczyć. Niestety jesteśmy ograniczeni czasowo, bo 25 marca wylatujemy z Auckland do Londynu.

Wybieracie się może na pokaz slajdów z NZ 20 lutego w Jasiu i Małgosi? Moglibyśmy się wtedy spotkać i porozmawiać o ewentualnym spotkaniu w NZ (fajny pomysł).
Pozdr.
A&R

ha, wszyscy są ograniczeni czasowo, mało jest osób, które mogły podróżować sobie nieskończenie długo ;) jeżeli jesteście zainteresowani przegadaniem rzeczy "must do" to wrzućcie jeszcze jakieś info na forum. czy chcecie siedzieć w miastach i zwiedzać muzea itp.? wolicie łazić po szlakach/górach/wspinać się?

zapowiada się na to, że na spotkaniu będzie kilka osób, które odwiedziły już krainę owiec i hobbitów, więc warto wpadać :)

PostWysłany: 15 Lut 2011, 19:17 

my bedziemy na pokazie slajdow w niedziele. Chetnie sie pomywieniamy doswiadczeniami. Plan naszej podrozy co nie co sie zmienil i wyszlo nam ze wydluuuzamy NZ skracajac AUS. Po ostatnich wyliczeniach w NZ chcemy byc okolo 10 tygodni i przejechac ok. 5000 km oczywiscie bez zadnego wypozyczanego samochodu tylko lokalnymi srodkami transportu lub stopem. Obecnie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak to jest z tym biletem powrotnym?? Bo my go nie mamy i nie chcemy miec by nas nie ograniczal czasowo a z NZ nie chcemy do PL tylko na fidzi lub Vanuatu a z tego co sie orientuje z wylotem tam nie ma wiekszego problemu i bilet kosztuje tyle samo dzis co za 3 miesiace wiec po co go kupowac wczesniej???? poza tym strasznie nas zaskoczylo rezerwowanie greatwalksow. chcemy isc na kepler i na milford. Tylko skad ja moge dzis wiedziec kiedy tam dotre??? jakis bezsens biore plecak , zone , dziecko , zarcie i w droge a po co mi jakas rezerwacja??? jak to naprawde z tym jest??

PostWysłany: 15 Mar 2011, 09:55 

juz wiem jak to jest z biletem powrotnym. Nie masz go nie wpuszcza cie do samolotu i kwita. musialem na szybko w londynie cokolwiek kupic... szczegoly w moim blogu genek.geoblog.pl zapraszam. na forum relacja bedzie po powrocie

PostWysłany: 16 Mar 2011, 00:05 

Miejscowość: Auckland
Wystarczy przeczytac wymagania na wize turystyczna. Nie sa to jakies skomplikowane zasady ;)
http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/visit/visitors/default.htm

BTW: Ten przepis z okazywaniem biletu jest nowy. Przed zmianami immigracyjnymi w listopadzie ubieglego roku wystarczylo okazac bilet LUB srodki na jego kupienie - w efekcie zadna linia nie pytala o bilet powrotny jak placilo sie karta kredytowa.

PostWysłany: 18 Mar 2011, 23:17 

szkoda ze nie mialem tej informacji wczesniej a pytalem o to 2 razy na tym forum. No cóż. Mówi się trudno i jedzie sie dalej obecnie jestesmy w taupo.

PostWysłany: 25 Mar 2011, 12:20 

genek napisał(a):
my bedziemy na pokazie slajdow w niedziele. Chetnie sie pomywieniamy doswiadczeniami. Plan naszej podrozy co nie co sie zmienil i wyszlo nam ze wydluuuzamy NZ skracajac AUS. Po ostatnich wyliczeniach w NZ chcemy byc okolo 10 tygodni i przejechac ok. 5000 km oczywiscie bez zadnego wypozyczanego samochodu tylko lokalnymi srodkami transportu lub stopem. Obecnie poszukuje odpowiedzi na pytanie jak to jest z tym biletem powrotnym?? Bo my go nie mamy i nie chcemy miec by nas nie ograniczal czasowo a z NZ nie chcemy do PL tylko na fidzi lub Vanuatu a z tego co sie orientuje z wylotem tam nie ma wiekszego problemu i bilet kosztuje tyle samo dzis co za 3 miesiace wiec po co go kupowac wczesniej???? poza tym strasznie nas zaskoczylo rezerwowanie greatwalksow. chcemy isc na kepler i na milford. Tylko skad ja moge dzis wiedziec kiedy tam dotre??? jakis bezsens biore plecak , zone , dziecko , zarcie i w droge a po co mi jakas rezerwacja??? jak to naprawde z tym jest??

Rezerwacja nie jest dla Ciebie. Ma sluzyc ochronie przyrody i szlakow, stad limity na niektorych szlakach i co za tym idzie potrzeba rezerwacji.
Bilet powrotny jest obowiazkowy, ale o tym juz wiesz.

Nie wiesz kiedy bedziesz w danym miejscu - no to musisz to zaplanowac, nie jest to wcale trudne, wymaga odrobine dobrej woli i poswiecenia troche czasu.
Do NZ nie jedzie się z dnia na dzień, więc jest czas na dokladne zaplanowanie wycieczki.

Polecam na przyszlosc i-site. Oraz uwazne korzystanie z google.

PostWysłany: 26 Mar 2011, 09:07 

hey slepa furia . nigdy nie planowalem i nie zamierzam planowac wyjazdow tak jak nie planowalem slubu i dziecka. w I - site nie stety niewiele wiedza z tego co ich pytam..

PostWysłany: 22 Gru 2012, 13:10 

Przed zmianami immigracyjnymi w listopadzie ubieglego roku wystarczylo okazac bilet LUB srodki na jego kupienie.

PostWysłany: 26 Sty 2013, 18:50 

Dokładnie. Nie wiem czemu teraz narósł taki rygor...?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość