Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 21 Lis 2018, 17:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Luton to Heathrow czym dojechac ?
PostWysłany: 23 Lut 2010, 11:51 

Witam,

Jak w temacie podczas mojej podrozy do NZ bede uzywal tych dwoch lotnisk. Z polski przylece do Luton po czym bede musial sie dostac do Heathrow na samolot "wlasciwy".
I tutaj pojawiaja sie watpliwosci, bo do Luton przybede planowo 7h30 rano a samolot z Heathrow wylatuje o 10h10 rano. Czy zdaze, czy moze lepiej przyleciec dzien wczesniej ? Jesli ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie to bardzo chetnie skorzystam..

Pozdrawiam.

Temat postu: Re: Luton to Heathrow czym dojechac ?
PostWysłany: 29 Cze 2011, 10:13 

Miejscowość: Auckland, New Zealand
witam, wiem ze posta dawno jest napisany, ale moze sam juz odpowiesz na zadane sobie pytanie? mi bardzo pomoze.
pozdrawiam,
natalia

PostWysłany: 29 Cze 2011, 22:22 

Miejscowość: Auckland
Osobiście jechałem pociągiem. Nie jest to tani biznes, ale za to ekspresowy. Jest jeszcze autobus, ale tu zawsze istnieje bezpieczeństwo, że ugrzęźnie się w korkach w godzinach szczytu.

Dla pociągu: Wysiadasz na Luton i idziesz na autobus dojazdowy do pociągu. Autobus jest darmowy i jedzie tylko kilkaset metrów do stacji. Tam płacisz około 11 funtów za dojazd do Londynu (Luton jest poza Londynem). Przy kasie zapytaj na jakiej stacji masz się przesiąść na Heathrow (ja niestety nie pamiętam). Prawdopodobnie jeszcze tam możesz kupić bilet na samo Heathrow. Ja kupiłem podczas przesiadki, płacisz w mieście jakieś 8 funtów i jedziesz na samo lotnisko. Na lotnisku już wysiadasz na danym terminalu (są bodajrze 3 stacje na 5 terminali). Całość zajmuje około 1,5-2 godzin w zależności od ruchu.

Wygląda to skomplikowanie, ale prawda jest taka, że jeśli mówisz po angielsku, na stacji w Luton wszystko Ci wyjaśnią i nie masz prawa się pomylić.

PostWysłany: 29 Cze 2011, 22:52 

Miejscowość: Auckland, New Zealand
londyn jak i luton (a bardziej stansted) znam jak wlasna reke. studiowalam w camridge. chcialam wiedziec tylko ile mniej wiecej to czasu zajmuje przejechanie z jednego na drugie lotnisko.

PostWysłany: 11 Gru 2012, 08:21 

Podróżując bocznymi drogami ciężko było uwierzyć, że to sezon kiedy to zaczynają się wakacje i urlopy. W Polsce raczej ciężko znaleźć miejsca z dobrym dojazdem, gdzie można poczuć, że jest się samemu - a już nie mówiąc w sezonie.

PostWysłany: 12 Gru 2012, 12:44 

Dzięki za info, na pewno się przyda. Mam zamiar w niedługim czasie jechać do NZ, mam nadzieję, że nic do tej pory się nie zmieni.

PostWysłany: 14 Gru 2012, 10:23 

ponoć pociąg, nie byłam więc cieżko mi powiedzieć :)

PostWysłany: 21 Gru 2012, 20:39 

Chyba najlepsze wyjscie.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość