Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 16 Wrz 2019, 03:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zima w Nowej Zelandii
PostWysłany: 03 Lis 2008, 14:08 

Cześć, zamierzam odbyć podróż po Australii, Nowej Zelandii i Oceanii (na NZ myślałam przeznaczyć 1-1,5 miesiąca). Mogę pozwolić sobie na 4 miesiące urlopu. Najbardziej ze względów "życiowych" pasowałby mi okres od między drugą połową kwietnia a pierwszą połową września 2009. Niestety w tym okresie na antypodach jest zima. Ale zima oczywiście zimie nierówna :) Stąd moje pytanie czy ktoś był w tym okresie w NZ? Jeśli tak to jak tam jest pogodowo i które z wymienionych przeze mnie miesięcy byłyby najodpowiedniejsze?

Temat postu: Re: Zima w Nowej Zelandii
PostWysłany: 04 Lis 2008, 14:21 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
Witaj

My byliśmy od początku kwietnia do połowy maja i pogoda była extra ponieważ mieliśmy 2 pory roku (prawie 3) w jednym kraju. Zaczęliśmy od północy północnej wyspy gdzie mieliśmy końcówkę lata i można było się jeszcze kapać w morzu, później podróż na południe i nadal bardzo ciepło, a na południowej wyspie powitała nas złota jesień. Najpiękniej w tym okresie było w okolicach Wanaka bo jest tam cała masa liściastych drzew które na jesień dają niesamowite kolory. W Milford Sound było już chłodno bo byliśmy tam na końcu. Na szlaku Routebourn w górach było już w okolicy 0oC (więc chyba już zima ale to góry). Nie wiem jak z Australią ale wydaje mi się że powinnaś zacząć od NZ a później Australia bo jest większa i jest kontynentem więc pogoda będzie lepsza i bardziej przewidywalna. Zima w NZ nie jest za ciekawa dla podróżników lubiących kolory ;)

PostWysłany: 10 Lis 2008, 04:56 

Cześć,
ja jestem w NZ od sierpnia i muszę przyznać że był to najzimniejszy miesiąc, temp spadała do ok 6C w nocy i zdarzały się też takie dni. Plusem jest to, że jak tylko zaświeci słońce, odczuwalna temperatura jest o wiele wyższa. Wrzesień dużo cieplejszy, ok 13C na termometrze, ale odczuwalnie dałabym ok 18C.
Zima w tym roku podobno była najzimniejsza więc nie jest tak źle :)
Obecnie mamy wiosnę, październik podobno był pod znakiem wiatrów (i jak wiało to naprawdę moocno) ale temp powietrza ok15C więc nie jest zimno.

Pozdrawiam,
Asia

PostWysłany: 14 Sty 2009, 21:32 

Witam wszystkich! Jako, że wybieram się do Nowej Zelandii w marcu
(jednak dopiero marcu 2010) jestem zainteresowany warunkami pogodowymi
i turystycznymi w ty okresie. Z moich źródeł wynika, że sezon
turystyczny w NZ przypada na gru,sty,lut. Dlatego też marzec wydaje
się mi odpowiedni (tak czy tak pojade w marcu :| . Jednak ciekawi
mnie czy w marcu istnieje taki tłok na szlakach jak w sezonie, czy
pogoda odpowiada (nie chodzi mi tu o upały lecz o przyzwoite słoneczko) i
czy ceny są w miarę ... Jeśli ktoś z Was był na NZ w marcu, mieszkam
tam albo po prostu się orientuje to proszę bardzo o przynajmniej
podstawowe i mało ważne informacje ;) DZiękuje i pozdrawiam wszystkich
IwO !!! :)

PostWysłany: 15 Sty 2009, 02:04 
Administrator
Awatar użytkownika

ja byłem od 01.04-15.05.2007 i pogoda była genialna, non stop słonce, 1 dzień deszczu w ciągu 45 dni. Na południowej wyspie bylismy już w maju i zaczynało się odczuwać jesienne chłody tak samo jak w to jest w Polsce ale my przecież jeździmy w góry na jesień więc jesteśmy przyzwyczajeni :)

polecam jesień, genialna pogoda i kolory, nadal można pływać w morzu, mało ludzi, ceny chyba takie same ale nich się wypowie ktoś kto jest tam cały rok.

PostWysłany: 15 Sty 2009, 16:44 

Dzięki Rafał za odpowiedź! W sumie bardzo ciesze sie, że pojadę tam własnie w tym czasie (i szczerze mówiąc o pogodę nie specjalnie sie obawiam - będzie pewnie prawidłowa ;) boję się tylko turystów ... dlatego jestem ciekawy czy po sezonie - w marcu - jest ich tak dużo jak w lutym czy jednak trochę mniej ... POzdrawiam wszystkich gorąco !!!

PostWysłany: 18 Maj 2009, 20:51 

nie licz na to iwo, że będzie ich mało.. też unikam ludzi, ale trzeba przyznać, że nowozelandczycy są niezwykle mili i nienachalni, spokojnie, będąc samemu, można przez kilka dobrych dni do nikogo gęby nie otworzyć, albo gadać do siebie - pouczające....

PostWysłany: 14 Paź 2009, 19:16 

A co myslicie o zwiedzaniu NZ we wrześniu? Już wiosna, czy jeszcze późna zima? Asia pisała że ok 13st ale w dzień czy w nocy? Czy wrzesień nadaje się na namiot? :?:

PostWysłany: 15 Paź 2009, 12:23 
Administrator
Awatar użytkownika

w kwietniu tylko w miastach było sporo ludzi, na trasie i na szlakach już pustki więc było ok, nie wiem jak w marcu pewnie 30% więcej ;)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość