Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 22 Wrz 2019, 21:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Koszty wyprawy na pięć tygodni
PostWysłany: 16 Gru 2008, 12:24 

Witam,

chciałbym się dowiedzieć na jaką kwotę wstępnie wyceniacie 5-tygodniowy pobyt w Nowej Zelandii. Zakładam podróżowanie camperem lub po prostu mini-camperem. Spanie gdzie popadnie, jeżeli oczywiście się da.
Przy wycenie pomińcie koszty samolotu, bo tego mogę się dowiedzieć na stronach przewoźników.
Interesuje mnie na jaką kwotę ustalić żywieniową dniówkę, jakie są ewentualne opłaty wstępu do parków, jaki dystans kilometrów mogę przebyć (spotkałem się z liczbami rzędu 8000 km) itd. Pewnie o wielu rzeczach zapomniałem, ale właśnie dla takich jak ja stworzyłem nowy temat. Bo chcę wiedzieć jak najwięcej.

Pozdrawiam

bartolini

Temat postu: Re: Koszty wyprawy na pięć tygodni
PostWysłany: 22 Gru 2008, 10:36 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
niestety nie mam takich kalkulacji bo byliśmy poza Nową Zelandią jeszcze kilka dni w Sydney i 2 tygodnie w Tajlandii i to nas łącznie wyszło jakieś 35-40.ooo zł

Co do kilometrów to łatwo policzyć ile się chce przejechać a ile chce się zobaczyć. Na początku było fajnie jeździć po 300km dziennie ze "zwiedzaniem" z założeniem że trzeba zobaczyć jak najwięcej ale byłem zmęczony jak pies i po 2 tygodniach było już 1 dzień jazdy 1 dzień przerwy bo miałem już dosyć prowadzenia, dla osób nie zajmujących się zawodowo prowadzeniem auta jak kierowcy ciężarówek to po kilkunastu dniach udręka. Najlepiej poszukać na trasie miejscówek na bazę wypadową żeby atrakcje mieć w promieniu max 60-80km bo trzeba do nich dojechać i z nich wrócić a camper nie jest tak zwinny jak osobowy a na pewno nie tak szybki tym bardziej te tańsze, jeździ się znacznie ostrożniej niż osobowym a przez to wolniej, jak by nie było to już niezły kawał busa.

8000 km w 5 tyg jest do zrobienia i była by to trasa którą my zrobiliśmy + południowy wschód i południe południowej wyspy na którą nam zabrakło czasu. Jednak żeby to zrobić ważne jest aby camper już na was czekał w miejscu z którego ruszacie i startujecie od razu. My musieliśmy spędzić 4 dni w Auckland na czekaniu na auto w dodatku osobowe bo w mieście nie było wolnych camperów. Objechaliśmy więc w 7 dni osobowym wszystko na północ od Auckland i Coromandel i dopiero później przesiedliśmy się na campera i objechalismy całą resztę. Ale 4 dni straty na czekanie to dużo bo tyle właśnie nam zabrakło na południe południowej wyspy.

Mam nadzieje że wam się uda.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość