Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 19 Kwi 2021, 04:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Paczka do NZ
PostWysłany: 07 Cze 2013, 13:45 

Witam,
Wkrótce się przeprowadzam do Auckland na stałe i czeka mnie pakowanie, czy ktoś może mi polecić jakim kurierem najlepiej wysłać paczkę ok 20 kg, na co zwrocic uwagę itp.
Nieco się orientowałam w tym temacie, jakkolwiek wszelkie porady mile widziane.

Z góry dziękuje za pomoc.

Temat postu: Re: Paczka do NZ
PostWysłany: 20 Lip 2013, 01:03 

witam ja wysylalem paczke z nimi: kontakt2@centrumkurierskie.pl (Kalisz-Queenstown) paczka chyba mnie kosztowala jakies 700zl z tego co pamietam kilka miesiecy temu wysylalem waga jakies 14 kilo chyba +/- 2kg raczej minus... druga paczke slalem z poczty PL waga 3 kg za okolo chyba 80$ jakos tak, pierwsza paczka doszla w 8 dni jakos tak druga w 16 dni... mozesz tez wybrac przesylki znacznie tansze statkami ale oczekiwanie bedzie okolo 2 miesiace chyba... dobre rady zadeklaruj wartosc paczki ponizej 50$ nie wazne co to jest zeby nie wlepiali cla czasami... a ubezpieczyc mozesz na dowolna kwote... nowe rzeczy jesli slesz oderwij metki i spraw wrazenie ze sa lekko uzywane, ostatnio wlasnie slalem buty gdyz kupilem je w PL z przesylka wlasnie wlacznie za 400$ tu one kosztowaly 750$ wiec warto czasami, wyslalem je do rodzicow zerwali metki przepakowali w inne pudlo lekko przydeptali i wszystko wyszlo OK :) w razie czego pisz na maila leninjs@o2.pl pozdrawiam! :)

PostWysłany: 05 Wrz 2013, 11:10 

Dzieki za informacje, aczkolwiek paczke wyslalam juz w czerwcu ale wyglada na to ze dobrze na tym wyszlam. zaplacilam 850zl za 26 kg paczka szla UPS 5 DNI.
Paczke nadalam przez apaczka.pl jako prezent kwota ponizej 20 euro, jedyne co sie przyczepili to do nie mialam wypelnionej szczegolowo informacji i deklaracji co sie tam znajdowalo(nastepnym razem dolacze druczek; bo apaczka nie zajmuje sie przesylka rzeczy osobistych) wiec paczka 3 dni przeczekala na lotnisku. trzeba bylo sie skontaktowac z UPS w auckland wypelnic druk ktory doslali i odeslac mailem(zajelo mi to ok 30-60 min).

Polecam jesli kto

PostWysłany: 05 Wrz 2013, 11:14 

Dzieki za informacje, aczkolwiek paczke wyslalam juz w czerwcu ale wyglada na to ze dobrze na tym wyszlam. zaplacilam 850zl za 26 kg paczka szla UPS 5 DNI.
Paczke nadalam przez apaczka.pl jako prezent kwota ponizej 20 euro, jedyne co sie przyczepili to do nie mialam wypelnionej szczegolowo informacji i deklaracji co sie tam znajdowalo(nastepnym razem dolacze druczek; bo apaczka nie zajmuje sie przesylka rzeczy osobistych) wiec paczka 3 dni przeczekala na lotnisku. trzeba bylo sie skontaktowac z UPS w auckland wypelnic druk ktory doslali i odeslac mailem(zajelo mi to ok 30-60 min).

Polecam jesli ktos chce przeslac wieksza ilosc rzeczy.
Dodam ze z duza dokladnoscia mozna sledzic paczke, to zasluga UPS(wysylka paczki bezposrednio przez UPS jak sprawdzlam kosztowalaby ok 2500-3000)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości