Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 22 Wrz 2019, 21:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Working Holiday NZ 2014/2015
PostWysłany: 13 Kwi 2014, 17:16 

Witam Panie i Panowie. Z racji że jestem tutaj świeży, chciałbym się przywitać:
Grzesiek lat 21 miło mi :)

Tematem WHV jestem zainteresowany od jakiegoś czasu i jeżeli plany mi się nie pokrzyżują, chcę na ową wize aplikować początkiem 2015 roku.
Założyłem temat ponieważ bardzo mało informacji jest na ten temat na oficjalnej stronie govt.nz mianowicie, jak to wygląda w realu.
Wiem że kilka osób juz było/jest na tej wizie i byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
1. Piszą że odpalają strone aplikacji 18 lutego. Kto pierwszy ten lepszy (oczywiście spełniający wymogi), jakieś losowanie, czy jak to działa ?
2. Skan klatki piersiowej z opisem, kiedy to trzeba robić, czy jest opcja pół roku wcześniej? siedze obecnie za granicą więc średnio z urlopami i czasem :)
3. Gdyby mi się poszczęściło i dostał bym wizę, kiedy musiałbym ją zrealizować, od razu czas się nalicza czy od wjazdu, no i jak długo jest ona ważna od pozytywnego rozpatrzenia jej?

Za jakiekolwiek info byłbym bardzo wdzięczny! :)
Mam nadzieję że pojawi się tu ktoś kto był na WHV lub wybiera się
Pozdrawiam!

Temat postu: Re: Working Holiday NZ 2014/2015
PostWysłany: 04 Maj 2014, 09:25 

1. ta kto 1 ten lepszy

2. skan mozesz zrobic w kazdym miejscu ja robilem w UK lista miejsc wymaganych jest opisana na stronie imigracyjnego, skan robisz jak ci odpisza ze jestes jednym ze 100 szczesciakow

3. jak dostaniesz potwierdzenie masz rok czasu na jej zaczecie tzn na wlot do NZ i od momentu wlotu masz rok czasu, jedna tylko upierdliwa rzecz ze wg prawa co 3 miesiace musisz zmieniac pracodawce, ale znam ludzi ktorzy to zakrecili i pracowali 6 miesiecy (generalnie mozesz nawet i rok pracowac dla 1 pracodawcy ale jak sie potem bedziesz ubiegal np o przedluzenie wizy na nastepny rok co mozna robic na warunkach sponsorship- tzn znajdujesz pracodawce ktory chce ci dac prace i musi on udowodnic ze nie ma na twoje stanowisko nowo zelandczyka, pozycja musi byc ogloszona w prasie, da sie to zrobic mi sie udalo, jedne miejsca sa lepsze do tego inne gorsze i troche szczescia)

PostWysłany: 04 Maj 2014, 15:02 

Mi bardziej chodzi o wypad typu 'backpacker' więc nie zależy mi tak bardzo na 1 pracodawcy, pare groszy odłożyłem, mam nadzieje ze z 50% pomocy tamtejszych pracodawców powinno być ok :)

A orientujesz się może jak to wygląda podczas aplikowania?
Co muszę dostarczyć z aplikacją, jeżeli mówisz że skan można zrobić chwilę wczesniej?
Samą suchą aplikację? czy trzeba od razu dorzucić inne papierki jak pokwitowanie z banku z ilością kasy itp itd? :)
Dziękuję z góry

PostWysłany: 11 Maj 2014, 16:45 

Wszystko powyżej się zgadza. Dostałam wizę w tym roku, planuję jechać wrzesień/październik :) Polecam Ci zerknąć na stronę: http://www.1000krokow.eu/2013/07/jak-zdobyc-wize-do-nowej-zelandii.html
Bez tego wpisu chyba nie udałoby mi się ogarnąć wizy. Powodzenia!

PostWysłany: 17 Maj 2014, 03:19 

mi nikt zadnej kasy nie kontrolowal, wszedlem jak przez bramke do marketu prawie, bez wczuwek, zadnego zapytania co jak po co na ile gdzie...

PostWysłany: 18 Maj 2014, 13:03 

avacanis napisał(a):
Wszystko powyżej się zgadza. Dostałam wizę w tym roku, planuję jechać wrzesień/październik :) Polecam Ci zerknąć na stronę: http://www.1000krokow.eu/2013/07/jak-zdobyc-wize-do-nowej-zelandii.html
Bez tego wpisu chyba nie udałoby mi się ogarnąć wizy. Powodzenia!

dzięki wielkie za info, kupa cennych informacji :)
Mam nadzieję że uda mi się zaaplikować w 2015 i wylecieć tam:)

ps. udanego wypadu, odezwij się po wylocie jak będziesz miał chwilę i napisz parę słów co i jak wyglądało...no i gdzie warto się zahaczyć :)
pozdrawiam

PostWysłany: 18 Maj 2014, 13:40 

Za pamięci: nie ociągaj się z aplikacją. W tym roku otwierali system o 22.00 naszego czasu, swój wniosek wysłałam o 22.20 i byłam podobno jedną z ostatnich - ludzie o 22.30 już mieli wszystkie zapełnione miejsca. Trochę informacji o aplikacji itp jest też w komentarzach do wcześniej podanego przeze mnie tekstu. Zerknij tam także.

Więc życzę powodzenia i szybkiego klikania :)

Dam znać, jak wszystko wygląda na miejscu!

PostWysłany: 18 Maj 2014, 14:07 

Miejscowość: Warszawa
leninjs napisał(a):
mi nikt zadnej kasy nie kontrolowal, wszedlem jak przez bramke do marketu prawie, bez wczuwek, zadnego zapytania co jak po co na ile gdzie...

co do kontrolowania to reguły raczej nie ma, ale mnie w styczniu przycisnęli nieźle. chociaż zauważyłem, że najczęściej kontrolują osoby, które przyjeżdżają pojedynczo. ja co prawda nie przyjeżdżałem na żadnej wizie, tylko po prostu turystycznie - 'backpackersko'. i pytań było multum, wiele całkiem szczegółowych. mielili mnie tak z pół godziny właśnie o to "co", "jak", "gdzie", "dlaczego", "kiedy", "po co", itd. przykładowo - jak powiedziałem, że zawsze chciałem zobaczyć scenerie z lord of the rings, to potrafili mnie nawet zapytać czy wiem kto jest reżyserem filmu ;). ale generalnie rozmowa była bardzo miła i wpuścili mnie bez problemu :).

a tak co do WHS - spotkałem w NZ mnóstwo osób, które na tym były, ale ani jednej osoby z Polski...

PostWysłany: 21 Wrz 2015, 14:07 

Halo Halo Rodacy :)

Czy ktoś już dotarł do Nowej Zelandii ? Macie już jakąś robotę przed podróżowaniem po NZ?
My jutro lądujemy w Auckland i zaczynamy się ogarniać. Jeśli ktoś już jest na miejscu, ma jakieś wskazówki i chcę się podzielić to piszcie.

Pozdrawiamy
P&O

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości