Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 16 Wrz 2019, 15:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Praca w NZ dla młodego
PostWysłany: 29 Sie 2013, 21:44 

Witam. Mam 22 lata i poważnie zastanawiam się nad emigracją, NZ jest krajem pięknym i genialnym i dlatego też bardzo będę się starał tam dotrzeć. Z racji mojego młodego wieku nie mam zbyt wielkiego doświadczenia (praca w dwóch zakładach produkcyjnych, doświadczenie w pracy w sklepie spożywczym), moje wykształcenie to średnie (przerwane wyższe na kierunku Informatyka). Znajomość języka angielskiego oceniam u siebie na stopień - komunikatywny +.
Chciałem zapytać czy i jakie mam szanse na normalną pracę "na początek" i jak wyglądają zarobki, utrzymanie, wydatki itd? Przyznam, że najlepiej wpasowałbym się w temat komputerów, ale jednak nie mam ani doświadczenia, ani ukończonego kierunku wyższego, co bardzo zaniża moje szanse... Ale w każdym bądź razie ja pracy się nie boję i na początek mogę złapać coś zupełnie z innej beczki. Dodatkowo chciałbym wspomnieć, że gdybym miał szansę jakoś tam się utrzymać i pracować spokojnie bez jedzenia suchego chleba, to chętnie podjąłbym dalszą naukę właśnie tam. Proszę o pomoc, jak to wygląda. Pozdrawiam Polonie. ;)

Temat postu: Re: Praca w NZ dla młodego
PostWysłany: 05 Wrz 2013, 11:17 

Miejscowość: Warszawa
Na emigrację szans raczej większych nie masz, ale jeśli chcesz pracę "na początek", to możesz przecież zainteresować się "Working Holiday".

Temat postu: Re: Praca w NZ dla młodego
PostWysłany: 06 Wrz 2013, 22:35 

Paweł, potwierdzam słowa poprzednika.
Całkiem krótko, ponieważ zadajesz pytania bardzo banalne nie wczytwaszy się uprzednio w treści już zamieszczone...

Studia w NZ to napewno fajny pomysł dający Ci dalsze perspektywy pod warunkiem, że masz poważne wsparcie finansowe. Opłata za samo czesne na studiach, podczas gdy nie jesteś obywatelem czy rezydentem jest około 4 razy większe (np. zapłacisz 20 tys. NZD a nie 5 tys. za rok studiów).

Znajomość języka - wymagana zwykle IELTS 5.5 - 7.0 w zależności od uczelni.

Nie liczyłbym na Twoim miejscu, iż praca dorywcza pokryje Twoje całkowite wydatki związane z utrzymaniem, suchy chleb może nie ale tostowy napewno :).

Szansę na pracę oraz zarobki możesz ocenić przeglądając np. seek.co.nz (masz na tacy)

Moje skromne zdanie, ucz się ucz w Polsce póki masz za darmo i szlifuj English.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość