Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 02 Gru 2020, 09:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: working holiday- prośba o porady
PostWysłany: 11 Cze 2013, 18:22 

Przygotowuję się do wyjazdu na whs i prosiłbym osoby, które były na tym programie lub inne osoby, które mogą pomóc o porady jak to sprawnie ogarnąć. Zakładając, że w miejscowościach turystycznych powinno być łatwiej o pracę zdecydowałem się wybrać Queenstown- czy ktoś może potwierdzić czy to dobre miejsce do znalezienia pracy? Jak wygląda tam sytuacja z zakwaterowaniem- rozumiem, że na początku muszę zostać parę dni w hostelu i szukać pokoju do wynajmu. W jakich miesiącach najłatwiej o pracę a w których o nią ciężko? Czy można w tym samym czasie pracować u dwóch różnych pracodawców (na 2 etaty)? Mam nadzieję, że nie zapytałem o nic irytującego, pozdrawiam wszystkich! ;)

Temat postu: Re: working holiday- prośba o porady
PostWysłany: 15 Cze 2013, 10:39 

Kiedy planujesz wylot? Ja już mam kupiony bilet na październik i póki co jeszcze nic nie zaplanowane. Podejrzewam, że najprościej na początek będzie znaleźć coś w auckland.

PostWysłany: 03 Lip 2013, 18:01 

planuję zakupić bilet na połowę października, ale nastawiam się na queenstown

PostWysłany: 03 Sie 2013, 09:58 

Praca na dwa etaty jest możliwa w NZ, tutaj zbytnio nie przykładają wagi do godzin pracy, dla przykładu podam swoją osobę, pracuję w fabryce po około 60h w tygodniu i ciągnę part-time w restauracji weekendowo. Zmienia się jedynie forma opodatkowania uzyskanego przychodu i kod podatnika w zależności od miejsca pracy, tzn. z pracy w fabryce mam kod M, a z drugiej pracy kod SB. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie urzędu skarbowego - http://www.ird.govt.nz/
Jeśli chodzi o Queenstown, słyszałem od kilku osób, że miasto cenowo porównywalne a nawet droższe w utrzymaniu od Auckland. Konkurencja w sprawie znalezienia pracy powinna być nieco inna, mniej Azjatów i Indian mieszka na południu, zatem powinno być teoretycznie łatwiej, ale rynek pracy jest również mniejszy. Jeśli nie znajdziesz nic odpowiedniego w mieście, możesz przenieść się poza miasto i szukać pracy w rolnictwie, przy zbiorach, tutaj pomocna może okazać się strona - http://www.picknz.co.nz/ Przy tej okazji warto wspomnieć, że ponoć istnieje coś takiego jak ubieganie się o przedłużenie pobytu, przy pracach w rolnictwie, nie wiem jak to działa, albowiem nie sprawdzałem, jedynie obiło mi się to o uszy. Życzę powodzenia!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości