Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 19 Lut 2018, 12:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: mieszkanie w Auckland- gdzie szukać?
PostWysłany: 13 Sty 2012, 16:36 

Gdzie najlepiej szukać mieszkania/pokoju w Auckland? Czy znacie jeszcze jakieś stronki poza tradycyjnym gumtree? Prawdopodobnie zbyt późno zabrałam się za poszukiwanie jakiegoś lokum, bo niefajnie zdziwiła mnie mała liczba ofert na gumtree- oczywiście w rozsanym przedziale cenowym. Cóż może się uda załatwić coś w ciągu 3 dni- rozesłałam kilka (bardzo kilka!) zapytań, jeśli nie - to pozostanie na początek backpakers lub lotnisko :geek: ;)

Temat postu: Re: mieszkanie w Auckland- gdzie szukać?
PostWysłany: 14 Sty 2012, 01:43 

Miejscowość: Auckland
...czasem odnosi sie wrazenie ze google jest tylko dla wybranych :roll:

Gumtree w NZ nie dziala, nikt z tego nie korzysta.
http://www.trademe.co.nz/Browse/Property/RegionListings.aspx?mcat=2975-&v=List&76=2975&134=1&135=7

Na chwile obecna prawie 2000 ludzi szuka wspollokatorow, wiec "mala liczba ofert" to nie jest.
Najlepiej szukac w city a zupelnie najlepiej w CBD. Najdrozej, ale po pierwsze na 95% tam bedziesz pracowala (jesli to working holiday visa) a po drugie z CBD wszedzie mozna sie dostac publicznym transportem.

PostWysłany: 14 Sty 2012, 13:56 

... chciałabym tylko zauważyć, iż wpisując w google hasło "flat rent auckland" dopiero pod 11 linkiem wyskakuje stronka trademe.co.nz a zdecydowanie wyżej pozycjonowane jest gumtree, no ale nie ważne. Dzięki za info- na pewno się przyda- już upatrzyłam sobie kilka ofert ;)

Jaka jest rozsądna cena (przedział cenowy) za pokój w centrum, ew. bliskim pobliżu centrum, razem z rachunkami-w przyjemnym standardzie? Pewnie na początku i tak nie będę przebierać, ale warto mieć rozeznanie. Z góry dzięki!

PostWysłany: 14 Sty 2012, 22:18 

Miejscowość: Auckland
ehh... No dobrze, nie winie Cie za brak takiej wiedzy. Google pozycjonuje strony wg rankingu przypisanego do kazdego kraju. W google.pl czy nawet w google.com gumtree bedzie wyzej, poniewaz dla tych krajow ma wyzsza pozycje. Jesli szukasz czegokolwiek o NZ warto wchodzic na www.google.co.nz aby otrzymac wiarygodne wyniki.

Jesli chodzi o ceny... Zalezy o jakim standardzie mowimy. Ja pierwszy pokoj 2 lata temu dostalem za $160 z oplatami, potem zamienilem na $220 z jedzeniem u pewnej rodziny. Bylo to w Mt Wellington w Auckland wiec stosunkowo blisko centrum i latwy dojazd publicznym transportem.
W samym centrum musisz spodziewac sie cen ok $250-$300 za kawalerke bez oplat badz $220-$300 za pokoj z oplatami. Wszystko zalezy czy z meblami czy bez, lokalizacji (konkretnie odleglosci od britomart transport centre) i standardu (czesc budynkow w centrum ma baseny, sauny i silownie w cenie).
Tak czy owak na pierwsze ok 5 dni i tak musisz sie liczyc z hostelem badz miejscem u znajomych, bo nikt nie przyjmie Cie do siebie bez wczesniejszego spotkania. W dodatku bardzo ciezko komunikuje sie z przyszlymi wspollokatorami bez tutejszego numeru telefonu co rowniez powoduje ze musisz byc na miejscu.
Jest tu duzo forumowiczow, ktorzy korzystali z hosteli w centrum, wiec na pewno moga cos polecic. Ja ostatni raz wlasnie 2 lata temu, wiec moje opowiesci nie beda juz wiarygodne :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość