Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 22 Maj 2018, 20:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kierunek studiów
PostWysłany: 21 Gru 2011, 20:22 

Witam, zastanawiam sie nad kierunkiem studiów. Takim żeby przydał sie w nz. Czy kierunek techniki dentystyczne jest dobrym wyborem?

Druga opcja pielegniarstwo, ale to bardziej dla kobiet.

Temat postu: Re: Kierunek studiów
PostWysłany: 21 Gru 2011, 21:32 

Miejscowość: Auckland
:mrgreen:
Drugi raz juz slysze takie pytanie (kiedys na priv). Moze jestem starej daty, ale za moich czasow wybieralo sie kierunek studiow taki, ktory pomagal w przyszlosci robic to co sie chcialo w zyciu robic, a nie taki, ktory by pozwalal na wyemigrowanie :)

PostWysłany: 22 Gru 2011, 07:51 

Ale ja nie wiem co chce robić w zyciu. Wybrałem kierunek dla mnie łatwy no ale czy bedzie dobry zeby pracowac w nz?

PostWysłany: 29 Gru 2011, 23:40 

Miejscowość: Auckland, New Zealand
no wiec tak: jestem po pielegniarstwie wlasnie, mieszkam juz w Auckland. Przyjechalam tu odrazu po obronie, bez zadnych praktyk (oprocz tych ktore byly musowo robione na studiach - czytaj: 4500 godzin [wiec wybierajac pielegniarstwo nie mysl ze bedziesz mial jakiekolwiek wakacje]). Jestem po rozmowie z dyrektorem w jednym z wiekszych szpitali w nz i mi powiedzial ze prace bez problemu dostane, nawet bez zadnych doswiadczen wczesniejszych. Musze tylko zdac IELTS'a w koncu i dostac wize w immigration. Natomiast immigration powiedzialo, ze wize dostane bez problemu bo moj zawod jest na krotkiej liscie zawodow ktore sa tu potrzebne. A w szczegolnosci z dyplomem akademii medycznej.

A co do chlopaka - pielegniarza, oni sa bardzo potrzebni na oddziale.

PostWysłany: 30 Gru 2011, 08:39 

Dzieki za odpowiedz.
A czy jakbym pojechal na wiza working holiday, znalazł prace jako pielegniarz i pracodawca zasponsorowalby mi wize to musiałbym też zdawać IELTS?

PostWysłany: 30 Gru 2011, 11:29 

tak - wymog tutejszych izb pielegniarskich http://www.nursingcouncil.org.nz/download/62/app-nz-31may10.pdf

PostWysłany: 30 Gru 2011, 12:27 

dziwne, nie umiem swojego posta edytowac, chcialam dodac, ze: nawet na working holiday visa, chcac pracowac jako pielegniarz potrzebujesz rejestracji. Ba! nawet gdy chcesz sie pobawic w wolontariat jaki pielegniarz, tez potrzebujesz rejestracji.

A co do samego studiowania pielegniarstwa - to nie jest tak jak niektorym sie zdaje - latwy kierunek. Masz wszystkie przedmioty takie na medycynie + pielegniarskie. Kucia tez jest duzo. No i te wspomniane przeze mnie praktyki wczesniej. Wakacji 0. W sumie nie wiem skad jestes, ale odradzam AM w Katowicach... Tam sie w ogole nie szanuje studentow, a w szczegolnosci na pielegniarstwie i poloznictwie. Lekarski to sa pupile, dla nich wszystko da sie zalatwic, a gdy ja chcialam robic praktyki gdzies za granica (przy czym wszystko sama zalatwialam, to uczelni nie chcialo sie jedengo papierka przygotowac).

Wiem Rafał zrobilam offtopic:P

PostWysłany: 30 Gru 2011, 13:02 

Ja chyba pojde do Akademii Polonijnej w czestochowie. To jest prywatna uczelnia.

Ostatecznie fizjoterapia. No skonczyc studia musze.

PostWysłany: 02 Sty 2012, 16:30 

A jszcze jedno pytanie. Czy licencjat z pielegniarstwa wystarczy zeby pracowac w nz czy trzeba mgr?

PostWysłany: 07 Sty 2012, 06:18 

wystarczy licencjat, a w sumie to i tak jest wiecej niz oni wymagaja. Tu sa jakies levele, ktorych sensu nadal nie rozumiem

PostWysłany: 27 Sty 2013, 01:04 

nie znajdziesz pracy jako pielegniarz, bo zeby pracowac jako pielegniarz musisz sie zarejestrowac w tutejszych izbach. Zeby sie zarejestrowac potrzebujesz egzamin jezykowy. Albo mieszkac w angielskojezycznym kraju podajze przez 2 lata. Jaknie spelniasz tego drugiego kryterium radze zaczac od egzaminu

PostWysłany: 23 Maj 2013, 10:52 

Co myślicie o elektronice ?

PostWysłany: 26 Maj 2013, 08:46 

Wszystko co związane z zębami jest przyszłościowe. Zęby zawsze będą się psuły no i z racji tego, że taki ząb boli ludzie są zmuszeni do ich leczenia. A jeśli chodzi o wszelkie techniki stomatologiczne również jest ważny bo teraz wszyscy chcą mieć nie tylko zdrowe ale i piękne zęby, bielutkie i równiutkie bez względu na kraj w którym mieszka. Dlatego ja uważam, że twój pomysł jest bardzo dobry

PostWysłany: 30 Maj 2013, 16:47 

iwik napisał(a):
Witam, zastanawiam sie nad kierunkiem studiów. Takim żeby przydał sie w nz. Czy kierunek techniki dentystyczne jest dobrym wyborem?

Druga opcja pielegniarstwo, ale to bardziej dla kobiet.

Czemu bardziej dla kobiet? Co definiuje, że jest to zawód bardziej dla kobiet? Facet też może być pielęgniarzem. A odpowiadając w temacie to technik dentysta, zwłaszcza dobry, będzie zawsze w cenie.

PostWysłany: 03 Cze 2013, 19:50 

Kierunek studiów..ja osobiscie studiuję Filologię Angielską i jestem bardzo zadowolona. Jestem na 2 roku studiów i myslę, że to dobry wybór, ale wcześniej chciałam iśc na dentystę. Dentysta to dobry zawód, doceniany w naszym karju przynajmniej na razie więc warto spróbowac:)
Powodzenia

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość