Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 19 Lut 2018, 12:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Przedstawiamy się!
PostWysłany: 05 Lut 2010, 17:17 

Miejscowość: Auckland
Witam, wlasnie namierzylem to forum.

Do Nowej Zelandii przyjechalem we wrzesniu 2007, wrocilem do Polski na kilka miesiecy pod koniec marca 2009 i od wrzesnia 2009 jestem tu z powrotem (kilkumiesieczny pobyt w Polsce upewnil mnie, ze w NZ jest - przynajmniej dla mnie - lepiej ;)).

W miare mozliwosci i czasu, sluze pomoca.

Przepraszam za brak polskich liter, musze gdzies dorwac sterowniki (a ciagle zapominam ;))

PostWysłany: 10 Lut 2010, 12:19 

Miejscowość: Warszawa
Witam wszystkich!!

nazywam sie MOnika i wlasnie odkrylam te wspaniala strone!! jest tu tyle wiadomosci o wszystkim co do tej pory probowalam szukac po roznych stronach!!

super strona!!
planuje w grudniu jechac do NZ i tu wszytko juz jest ale mam tylko jedna pytanie czy ktos wie kiedy tam zaczyna sie sezon i kiedy konczy??

pozdrawiam bardzo serdecznie :D

PostWysłany: 10 Lut 2010, 12:56 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
Witaj Monika

Ciesze się że strona się podoba. Co do sezonu to proszę żebyś pytanie zadała w odpowiednim dziale dzięki czemu będzie łatwiej szukać innym.

Pozdrawiam

Rafał

PostWysłany: 03 Mar 2010, 13:06 
Awatar użytkownika

Witam wszystkich na pokładzie ! Bardzo dobra strona przejrzysta,czytelna bez zbędnych pierdół. Tego szukałem!

Mam na imię Kacper aka Gaspar ,zajmuje się masażem ,gotowaniem i rzucaniem dyskiem. Jestem graczem bydgoskiej drużyny frisbee ultimete ASTRO DISCO
Lubie irlandzkiego Jamesona ,Manu Chao, pesto i klapki japonki. Umiem wiązać krawat na jeden węzeł.

:D

Planuje w drugiej połowie 2011 roku wylądować w Nowej Zelandii.

pozdrawiam serdecznie

PostWysłany: 03 Mar 2010, 14:24 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj

Też umiem tylko na jeden węzeł ale wg opinii ekspertów to chyba jesteśmy leszcze bo dżentelmeni wiążą na 2 ;) mnie to jednak nie rusza :mrgreen:

PostWysłany: 25 Mar 2010, 21:12 
Awatar użytkownika

Ufff, skończyłem czytać całą stronę i wszystkie wątki na forum.

Czas rozpocząć własny wątek na forum, więc pomyślałem, że rozpocznę od przedstawienia się.
Nazywam się Marek, urodziłem się na początku wiosny 1983 w Warszawie.
W Warszawie mieszkam i pracuję. Zawodowo trzymam się branży IT (konsulting).

Nową Zelandią interesuję się z różnym natężeniem od pół roku. Postanowiłem w związku z tym zwiedzić ten piękny kraj w przyszłym roku, aby naocznie przekonać się o jego urokach. W przyszłości, kto wie, może nawet mógłbym się nawet osiedlić w kraju Kiwi, gdyby uwiodła mnie jakaś piękna Maoryska :)

Pozdrawiam wszystkich.

PostWysłany: 26 Mar 2010, 10:14 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj IT Konsultancie Marku ;)

Mam nadzieję, że info ze strony się przyda.

Pozdrawiam

Rafał

PostWysłany: 26 Mar 2010, 17:54 
Awatar użytkownika

Rafale, z pewnością się przyda ta wiedza!
Nie mniej najbardziej podobają mi się spotkania "face to face", takie jak te prowadzone między innymi przez Ciebie w Muzeum Azji i Pacyfiku.
Jeżeli chodzi o wiedzę nt NZ to czy możecie polecić jakieś ciekawe książki o NZ? Sam myślę o zakupie książek z serii Lonely Planet. Jak przeczytam postaram się napisać jakąś recenzję.

PostWysłany: 26 Mar 2010, 18:06 
Administrator
Awatar użytkownika

Cały problem w spotkaniach twarzą w twarz jest taki, że nie wie się z kim się widziało :mrgreen: przynajmniej tak było w Muzeum. Generalnie to cały czas myślę o zorganizowaniu spotkania fanów NNZ bo jest już ich sporo, tych zarejestrowanych na naszym forum, stronie i na facebook. Można by wtedy obmyślić plan działania względem strony, na pewno narodziło by się sporo fajnych idei.

PostWysłany: 09 Kwi 2010, 09:31 

Ojojoj, a ja taka niekulturalna i się nie przedstawiłam... Mam na imię Agnieszka, 2 tygodnie temu zakończyła się moja półroczna przygoda z Nową Zelandią numer 2. I już planuję kolejną (ale niestety, realnie rzecz biorąc najszybciej dopiero na Boże Narodzenie 2011). Dlaczego NZ? Bo się w niej zakochałam na zabój. Mój aparat zresztą też. I tak właśnie trafiłam tutaj...

Aha, Monika: tam właściwie nie ma czegoś takiego, jak sezon. Zależy po prostu, jaką wolisz mieć pogodę. Ta ładniejsza zaczyna się w listopadzie mniej więcej, w grudniu i styczniu upały i szkolne wakacje, w lutym cieplutko, w marcu zaczyna się powoli jesień, teraz podobno zimnawo, ale i tak cieplej niż u nas. Maj jest w miarę ok, od czerwca mniej więcej zaczynają się deszcze, które kończą się w okolicach października.

PostWysłany: 09 Kwi 2010, 11:22 
Administrator
Awatar użytkownika

ojojoj to na pewno masz dla nas sporo wskazówek i relacji nie mówiąc już o zdjęciach :)

PostWysłany: 04 Maj 2010, 20:53 

Zdjęć mam aż za dużo... są na mojej picasie -> www.picasaweb.google.com/gagoulec
Co do wskazówek... czy ja wiem? Coś na pewno wymyślę. Na przykład, żeby spróbować TUI ZANIM spróbuje się Speightsa (bo po nim już niczego innego próbować się nie chce - dooobre) albo Monteithsa (bo ma tyle odmian, że można spokojnie się lulać przez 2 tygodnie) ;) o winach nawet nie wspominam...

PostWysłany: 31 Maj 2010, 02:06 

Witam, mam na imię Ola i od miesiąca, bardziej z porywu serca do mężczyzny niż do kraju, mieszkam w Wellington. Poszukuję tu polskich śladów, bo choć NZ jest piękna, to jednak może zabraknąć klimatu narodowego. Pozdraiwam!

PostWysłany: 31 Maj 2010, 07:47 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj

No to pewnie przez wzgląd na uroki faceta zauważysz uroki kraju, ale to pewnie bardziej na wiosnę i latem, chyba że skoczysz na narty na południe :)

PostWysłany: 31 Maj 2010, 22:22 
Awatar użytkownika

Hej,

mam na imię Sylwia i na razie piszę posta, żeby nie skasowano mi konta :D . Sorry za szczerość ;) .

Jeszcze nie wgryzłam się w forum, ale pewnie niedługo to zrobię. Planuję wyjazd do Nowej Zelandii na Rugby World Cup 2011, a przy okazji, jeśli byłaby taka możliwość, to zostać tam dłużej. Dlatego najbardziej będzie mnie chyba teraz interesowała część o pracy i emigracji.

Dzięki za stworzenie tej strony.

Pozdrowienia z Mazur.

S.

PostWysłany: 31 Paź 2010, 13:19 

Witam wszystkich serdecznie :)

Byłem w NZ od lutego do czerwca 2008, z początku planowałem wyjazd na stałe, ale z czasem zmieniłem zdanie.
Mam 39 lat, jestem żonaty dwie córki :)

Przez te 3 mies. przebywałem głównie w Auckland ( w dni robocze szlifowałem język w szkole językowej ) a na weekendy brałem samochód z wypożyczalni i jeździłem po całej płn. wyspie.

Mam nadzieje że będę miał trochę czasu aby co nieco popisac na forum

Pozdrawiam

Paweł

PostWysłany: 01 Lis 2010, 20:43 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj

zarejestruj się dodatkowo na http://www.naszanowazelandia.pl bo to inne loginy i hasła (można tez zsynchronizować się z facebookiem żeby nie tworzyć kolejnych i logować jednym kliknięciem). Na stronie po zalogowaniu możesz dodać odbytą wyprawę, relacje, artykuły i wskazówki oraz galerie foto i video.

Zapraszam do dzielenia się informacjami ku uciesze tych co NZ dopiero przed nimi :)

witaj raz jeszcze i pozdrawiam

Rafał

PostWysłany: 14 Sty 2011, 19:32 

Witam :) Wszystkich forumowiczów, przepraszam że dopiero teraz się przedstawiam, aż wstyd mi :oops: :oops: Nie miejcie mi za złe, szukałam w innych tematach informacji i dziś dotarłam do tego tematu. :D
Kilka słów o sobie; zaskoczę Was - jestem emerytką a o NZ pomyślałam w grudniu. Pomysł dojrzał do realizacji wyjazd w marcu. Szukam teraz wszystkiego co może interesować, ceny przeloty itd. Podróż Polska- Wellington-Sydney -Polska. Fotki,filmy, i wszystko co będzie Was interesowało po powrocie ( wiem czego teraz szukam ). Dzięki za tą stronkę, na nic podobnego nie trafiłam z tak ciekawymi spostrzeżeniami :D :D
Mam nadzieję iż "tambylcy" odpowiedzą na moje pytania w temacie "Pensja w NZ. Pozdrawiam :D

PostWysłany: 14 Sty 2011, 22:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj na forum. Zarejestruj się również na stronie bo to dwa oddzielne twory mimo że w tej samej domenie, historyczne niedogodności techniczne :)

Rejestracja na stronie: http://www.naszanowazelandia.pl/Login/create/

Co do biletów to zapraszam do sekcji:
http://www.naszanowazelandia.pl/nowa_zelandia_bilety_lotnicze

No to miłej zabawy życzę :)

Rafał

PostWysłany: 18 Sty 2011, 05:17 

Miejscowość: Auckland
To ja się również zarejestruję. A co mi tam.

Mam na imię Rafał i w NZ jestem od maja tego roku. Obecnie na 3 letnim kontrakcie. Czy zamierzam przedłużyć? Nie wiem i nie powiem, bo jeszcze mój pracodawca wyczyta ;) Z działu IT oczywiście, bo tak najłatwiej prawda?

Mieszkam w Auckland i przeglądam forum z ciekawości jak się rozwija. Jak sam organizowałem wyjazd do NZ, czyli w lutym/marcu 2010, strona NNZ jeszcze raczkowała i osobiście brakowało mi tego, co tutaj powoli się kluje. Mam nadzieję, że uda mi się współtworzyć conieco :)

No chyba, że zapomnę loginu i hasła :mrgreen:

PostWysłany: 22 Sty 2011, 14:07 

witam. Tu genek. pod tym nickiem oprocz mnie kryje sie jeszcze moja zona ania i corka pola. jestesmy z wawy mamy w sumie 77 lat. genek - inzynier , ania - grafik komp , pola - niemowlak. jestesmy tu bo 11 marca wyjezdzamy w podroz do NZ , AUS i krajow Azji SE. chcemy tak korzystajac z urokow urlopu wychowawczego i bezplatnego przez pol roku zjechac okolo 60.000 km ladem woda i powietrzem.
Nie zamierzamy wypozyczac zadnych samochodow , ani samolotow , ani rezerwowac zadnych noclegow , no moze poza pierwszym po przylocie :). Nie mamy rowniez biletu powrotnego , bo nie wiemy kiedy i skad bedziemy wracac. Tak jezdzimy juz kilkanascie lat i inaczej nie umiemy ; mam nadzieje ze wladze emigracyjne NZ to zrozumieja bo ja im tego nie wytlumacze bo kiepsko mowie po angielsku ..... stronka bardzo fajna gratuluje pomyslu , moze uda mi sie osobiscie , bo zamierzam byc na tym spotkaniu w Muzeum Ziemi 6 lutego

PostWysłany: 28 Mar 2011, 19:57 
Administrator
Awatar użytkownika

pojke napisał(a):
Mam nadzieję, że uda mi się współtworzyć conieco :)

bardzo chętnie poczytamy co się miejscu dzieje, jakieś dzikie zwiedzanie, atrakcje o których nie pisaliśmy etc :)

ale żeby to zrobić musisz zarejestrować się jeszcze raz :))) tym razem już na stronie naszanowazelandia.pl ponieważ forum i strona niestety nie działają jako jedno ciało, tzn merytorycznie jak najbardziej ale że forum było pierwsze a później powstała strona to jakoś nie udało nam się dzisiaj ożenić jednego z drugim aby był jeden login i hasło :)

w każdym razie zapraszam do pisania tekstów z Nowej Zelandii w artykułach, relacjach i wskazówkach, wszystkie mile widziane szczególnie że masz świeże podejście do sytuacji

pozdrawiam

Rafał

PostWysłany: 28 Mar 2011, 20:00 
Administrator
Awatar użytkownika

genek napisał(a):
stronka bardzo fajna gratuluje pomyslu , moze uda mi sie osobiscie , bo zamierzam byc na tym spotkaniu w Muzeum Ziemi 6 lutego

dziękuję :) a jak wam tam na wyjeździe? mam nadzieję że jak Jasio będzie już na tyle sprawny tzn chodliwy to też będziemy mogli znowu ruszyć z nim w trasę :)

Pozdrawiam i czekamy na wieści z szerokiego Świata!

PostWysłany: 29 Mar 2011, 09:54 

hey dzieki na razie idzie calkiem niezle dotarlismy do dunedin spimy w central backpackers za nami juz droga z auckland przez rotorua , taupo , tongariro , wellington , picton , kaikoura , christchurch. Przed nami jeszcze prawie 4 tygodnie w NZ ; 24 kwietnia lecimy do Sydney. Jeździmy 20-przejazdowym karnetem na Intercity. pogoda dopisuje humory tez , na biezaco pisze bloga namiar w innym moim poście. pozdrawiam
genek

PostWysłany: 29 Mar 2011, 10:11 
Administrator
Awatar użytkownika

na razie przejrzałem zdjęcia bo w pracy jestem, genialnie wygląda wasza 3 osobowa ekipa, jak by co to pisze się na to nosidełko, będzie dla Jasia :)
Jest szansa na równoległe publikacje również na stronie NNZ (nie na forum), najlepiej w relacjach, na pewno przysporzy Wam to setki entuzjastów :) rodzinnej turystyki bardzo nam na NNZ brakuje :) ale przyznam że mnie szczególnie temat interesuje z racji 4mc brzdąca który już nie chce spać :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość