Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 19 Wrz 2019, 19:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przedstawiamy się!
PostWysłany: 26 Sie 2008, 22:59 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
Witam wszystkich w dniu tego wielkiego świata :)

Dzisiaj po raz pierwszy uruchamiamy forum NaszaNowaZelandia.pl

Jestem Rafał, nieśmiało i z pewną krępacją na klawiaturze przyznaję - przyczyniłem się do powstania tego internetowego zakątka. System przyznał mi prawa administratora, obiecuję że postaram się ich nie nadużywać ;)

Mam 29 lat, Nową Zelandię odwiedziłem na przełomie kwietnia i maja 2008 z moją jak by nie patrzeć od kilku tygodni narzeczoną Moniką. Cóż człowiek się starzeje :mrgreen:

Łącznie zebrałem chyba około 8kg materiału, musiałam zredukować z tego co pamiętam do 2kg. Przywlekłem materiał do kraju przez Australię i Tajlandię i 14 lutego 2008, cóż za zbieg okoliczności, zakochałem się w pomyśle sklecenia stronki o Nowej Zelandii. Materiału jest tyle, że nadal jestem przed półmetkiem ;)

Pomysł chyba się spodobał bo oglądalność rośnie z dnia na dzień za co jestem Wam niezmniernie wdzięczny bo to umacnia mnie w przekonaniu że warto było i będzie kontynuować robotę :)

Więcej się nie rozpisuję, zostawiam wam pole do popisu.

Pozdrawiam serdecznie

Rafał Żurmanowicz

Temat postu: Re: Przedstawiamy się!
PostWysłany: 05 Wrz 2008, 14:48 

Bardzo sie ciesze że powstało forum Nowozelandzkie. Z Rafałem to się znamy z innego forum czyli Odyseusze;)
Nową Zelandią zainteresowałam się za pośrednictwem znajomej woluntariuszki właśnie z Nowej Zelandii. Piękny kraj świetni ludzie nic dodać nic ująć.
Podziękowania z mojej strony dla Rafała za to co robi. A tak na marginesie Rafał a może bys to kiedyś opisał i wydał w postaci książek tak mało jest pozycji książkowych o Nowej Zelandii w języku polskim.
Pozdrawiam!

PostWysłany: 05 Wrz 2008, 15:26 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj :) Miło że się ktoś znajomy pojawił ;)

Książkę? Ja? Relację z Nowej Zelandii piszę już ponad rok a jestem dopiero na drugim tygodniu bo awsze coś ciekawszego wpadnie mi do głowy albo ludzie piszą maile z pytaniami i stąd pomysły na kolejne mini-artykuły na stronę;) Nie mam mowy o książce heheheh

Teraz leży też do napisania relacja z Gruzji ale chyba sporo poczeka tym bardziej, że jak na razie nie ma zbytniego zainteresowania wyjazdami w tamtym kierunku więc NZ ma nadal zielone światło.

PostWysłany: 05 Wrz 2008, 19:51 

Nie wiem czemu się śmiejesz z mojego pomysłu;) Może na tę chwilę nie masz takiej potrzeby ale może kiedyś;))) Warto się zastanowić. Ostatnio chodzi mi po głowie Kinga Choszcz ona spróbowała opisac swoje podróże dookoła świata. Może kiedyś i Tobie przyszłaby taka myśl a może Twoja narzeczona by Ci pomogła ;) zawsze co dwie głowy to nie jedna :lol:

PostWysłany: 05 Wrz 2008, 19:59 
Administrator
Awatar użytkownika

Ona raczej nie angażuje się w pisanie czy spisywanie tego co widzi podczas wyjazdów więc na nią nie mam co liczyć pod tym względem. Najlepszym spisem z wypraw jest jak zawsze najaktualniejsza wersja Lonely Planet chociaż i to nie jest zawsze pełnią wiedzy :) Tak więc na razie pozostanę przy stronie :mrgreen:

PostWysłany: 11 Wrz 2008, 12:34 
Administrator
Awatar użytkownika

witamy, u mnie też w biurze "c" z kreską nie działa ;)

PostWysłany: 13 Paź 2008, 17:33 

Miejscowość: Hamburg / Kraków
Witam Was :)
Mam na imię Magdalena, lat 21, z Krakowa. Studiuję.
Cieszę się, że znalazłam tą stronę, jest świetna... Podróż do Nowej Zelandii (taka na własną rękę, na miesiąc-dwa) jest jednym z moich największych marzeń... żeby tylko te bilety były trochę tańsze :(

PostWysłany: 03 Lis 2008, 11:59 
Administrator
Awatar użytkownika

witaj

miło widzieć nowego użytkownika. Bilety chyba już nie potanieją bo kryzys nastał globalny ;)

PostWysłany: 07 Lis 2008, 04:14 

Cześć!

Wyjazd do Nowej Zelandii zawsze był moim marzeniem, które wydawało sie nie do zrealizowania a teraz jestem tu już ponad 3 miesiące i kolejne 5 przede mną a potem decyzja co dalej, zostać czy wracać do kraju. Polecam wszystkim, naprawdę warto wydać kaskę na bilet i zobaczyć te cuda!!
Na stronkę trafiłam przypadkowo szukając czegoś na temat ... kuchni Nowej Zelandii :) i muszę przyznać, że jest niezła.

Pozdrawiam

PostWysłany: 07 Lis 2008, 12:14 
Administrator
Awatar użytkownika

witaj

w takim razie mamy korespondenta na miejscu :) może podeślesz nam jakieś aktualizacje np aktualizację cen w sklepach bo o to chyba nam tu na miejscu najtrudniej :D

pozdrawiam i witam u nas :mrgreen:

PostWysłany: 13 Lis 2008, 14:44 

Hej
Marcin z tej strony, szukałem, szukałem, aż znalazłem stronę o NZ. Ciesz mnie to, gdyż w marcu na 3 tygodnie zawitam w te-mam nadzieje, że gościnne- progi, coby trochę się powłóczyc po krańcu świata.
pozdrawiam

PostWysłany: 13 Lis 2008, 15:01 
Administrator
Awatar użytkownika

witaj

jasne że jest przyjazna ;)

PostWysłany: 19 Lis 2008, 23:23 

Miejscowość: Częstochowa
hej
Jestem Kinia i znalazłam tą stronkę szukając informacji do mojej pracy licencjackiej na temat NZ. Muszę przyznać, że pisząc niektóre rozdziały bardzo mi pomogła za co autorowi z góry dziękuje. Niestety muszę również powiedzieć, że to pisanie idzie mi jak krew z nosa i mam już serdecznie dosyć Nowej Zelandii i wszystkiego co z nią związane. :D Choć nie ukrywam, że chętnie bym się tam wybrała, może nie teraz, ale jak się w końcu obronie i trochę "odpocznę" od NZ to kto wie :twisted:

PostWysłany: 19 Gru 2008, 16:45 

Miejscowość: Łódź
Cześć
Wita Was Marek z m. Łodzi I na wstępie chcę Was przeprosić ,że nie przedstawiłem się wcześniej :oops: , zarazem będąc uczestnikiem forum :roll:
Myśle ,że mi wybaczycie :) .
Teraz mogę sie przedstawić .
Jak wcześniej napisałem mam na imię Marek mam 38 l. i Nz od dawna mi chodziła po głowie jako najważniejszy cel podróżniczy w moim grafiku . To ,że dopiero teraz wyjeżdżam wpłynęło wiele czynników , najważniejszym brak wizy ,a kolejnym to że chciałem pojechać z moją rodzinką ale moja córka byla jeszcze za mała na taka podróż , aż do teraz gdzie ma skończone 10 l. i coś z tej podróży jej w głowie pozostanie .
Dobra wystarczy tego przynudzania i chcę powiedzieć , że fajnie jest , że znałazł się ktoś taki jak Rafal i założył super stronkę wraz z forum dla taki pasjonatów NZ jak My za co jak to się teraz mówi wielki szacun :D . Napewno moge obiecać ,że po powrocie dorzucę parę spostrzeżeń i uwag co do podróżowania po NZ , o fotkach też nie zapomnę . :)
Pozdrawiam Wszystkich Forowiczów Marek 8-)

PostWysłany: 19 Gru 2008, 17:15 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj, nie gniewamy się ale żeby to było ostatni raz! ;)

PostWysłany: 30 Gru 2008, 11:17 
Administrator
Awatar użytkownika

witaj kruki

w styczniu odpalamy nową dynamiczną wersje serwisu więc będziesz miał okazje się wykazać twórczością dziennikarską bo foto masz juz na "oku" ;) Czekamy na foty, vide, porady i relacje. Powodzenia.

PostWysłany: 06 Lut 2009, 14:57 

Miejscowość: Łódź
Witam
No cóż wszystko co dobre szybko się kończy i teraz trzeba wrócić w realia codziennego polskiego życia .
Powiem tak, byłem, co mogłem zwiedziłem i ogólnie było super.
Teraz moge spokojnie dołączyć do grona szczęśliwców , którzy zobaczyli ten piękny zakątek naszego globu .
Jestem szczęśliwy ,że tam mogłem być , troszkę za krótko ale cóż mówi się trudno , może kiedyś będzie okazja powrócić do NZ .
Teraz chociaż wiem o czym mogę z wami rozmawiać i wzdychać .
Mogę się pochwalić , może to nie skromnie zabrzmi ale udało mi się przejechać po NZ ponad 8000 km i starałem poruszać się po zakątkach wskazanych przez Rafala za co wielkie dzięki .
Pozdrawiam jeszcze się odezwę

PostWysłany: 06 Lut 2009, 15:52 
Administrator
Awatar użytkownika

Witamy z powrotem :) Super, że się podobało. Teraz czekamy na relacje jak było, update cen :) linki do zdjęć

PostWysłany: 06 Lut 2009, 16:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Zapraszam do nowego działu naszego forum "Byliśmy, widzieliśmy, wróciliśmy!" gdzie możemy opisywać przeżycia z naszych wypraw. Fakty, porady etc umieszczajcie w odpowiednich działach jak "NZ Samochodem" "Kuchnia NZ" etc.

http://forum.naszanowazelandia.pl/viewforum.php?f=49

PostWysłany: 12 Lut 2009, 21:42 

A no i ja sie przedstawie. mam na imie pawel i od roku planowalem wyjechac do NZ. W koncu pojechalem, zobaczylem i co? i wiem , ze sie nie pomyliłem w marzeniach. Zony nie uda mie sie tam na stale wyciagnac, ale juz wiem, ze tam wroce i to nie raz.

PostWysłany: 12 Lut 2009, 23:46 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj, miło powitać kolejnego zadowolonego użytkownika forum.

PostWysłany: 27 Paź 2009, 18:38 

Witam, jestem swiezym uzytkownikiem forum. W lipcu skonczylem studia i po wakacjach zaczalem szukac pracy ( jak na razie bez powodzenia :( ). Marzy mi sie wyjazd do NZ i mam nadzieje, ze kiedys uda mi sie to osiagnac:) Teraz priorytetem jest znalezienie zajecia, zeby na przyslowiowy chleb zarobic. A w przyszlosci z doswiadczeniem zawodowym i doszlifowanym jezykiem, moze uda wybrac sie Wyspe ;)

Pozdrawiam
Patryk Brzeżawski

PostWysłany: 27 Paź 2009, 23:33 
Administrator
Awatar użytkownika

Witam

Miło poznać nowego użytkownika z racjonalnym podejściem do wyjazdu do NZ ;)

Pozdrawiam, Rafał

PostWysłany: 04 Gru 2009, 13:16 

Hej, no i na forum dotarl nowy uzytkownik,
Witam Marek jestem,

wiec tak
6 lat doswiadczenia w branzy IT (sieci sieci i jeszcze raz sieci)
Wyzsze wyksztalcenie itd itp...

1 malutkie kochane dzieciatko 1 roczek w marcu 2009 bedzie :)
1 kochajaca zona...

plan dosc szybki
Wyjechac... mamy na to pieniadze co jest tez zapleczem kilka pytan co do przedsiewziecia ale to juz w innym temacie...

Pozdrawiam wszystkich

PostWysłany: 04 Gru 2009, 13:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Witamy

Mało coś tych żon, nie jesteś muzułmaninem? Żartuje, miło mieć wśród nas kolną informatyczną głowę :) Na forum mamy Pana z Wellington który pewnie będzie Wam bardzo pomocny gdyż także w IT służy.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość