Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 21 Lis 2018, 17:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pytanie o rezerwacje terminów w Parkach Narodowych
PostWysłany: 07 Sty 2011, 09:29 

Witam,
Mam pytanie do tych osób którym już było dane wędrować po trasach znajdujących się na terenach Parków Narodowych NZ. A mianowicie: z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować konkretne dni kiedy planuje się przebywać na trasie? Jaka jest różnica pomiędzy szczytem sezonu (grudzień -luty) a innymi terminami? Czy to prawda że poza szczytem nie są już wymagane rezerwacje? Nie interesują mnie chatki na trasie - planuję wszystkie noclegi pod namiotem? Jeżeli to może ułatwić chodzi mi o grupę 4-5 osobową. Zadałem takie pytanie na stronie rezerwacji ale nikt mi nie odpisał?

Temat postu: Re: Pytanie o rezerwacje terminów w Parkach Narodowych
PostWysłany: 28 Mar 2011, 21:30 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
z odpisywaniem to Nowozelandczycy maja spory problem, czasami myślę że nie mają skonfigurowanych serwerów poczty wychodzącej :)

co do miejscówek poza sezonem to my byliśmy w kwietniu i spotkaliśmy na rotebourn track kilka osób, rezerwacje były niekonieczne, kto chciał zostawiał kasę w skrzyneczce chociaż wg wskazań wszyscy powinni zostawić. generalnie infrastruktura typu gaz i ciepła woda odłączone, kibelek otwarty :) chatka otwarta, resztki drewna i węgla w schowku. materace na miejscu. Co do spania w namiocie to z tego co słyszałem ale tylko słyszałem to jak śpisz w namiocie nawet w sezonie to rezerwacji nie potrzeba bo przeważnie przy domku jest tyle miejsca że wszyscy się mieszczą bo przecież nikt tak na tydzień nie zostaje tylko prześpi się i śmiga dalej na szlak.

PostWysłany: 29 Mar 2011, 10:06 

spotkalem tu w NZ dwie grupki Polaków obie były na Kepler Track w marcu i obie spaly w domkach. Obie mowily ze jest potrzebna rezerwacja , jedni mieli ja juz w polsce drudzy zalatwiali w Te Anau w DOC osobiscie pierwszy mozliwy termin byl za 2 dni weszli w to i szlak zaliczyli. W namiotach mozna spac bez rezerwacji na Keplerze , na Milford raczej nie , inne trasy mozna raczej spoko na dziko bez niczego. na keplerze jest gosc pilnujacy w chatkach ale nie zawsze i nie we wszystkich po prostu chodzi od chatki do chatki i gdzie padnie tam spi i sprawdza rezerwacje.

PostWysłany: 29 Mar 2011, 10:17 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
genek napisał(a):
gdzie padnie tam spi
to lubię :))))

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum