Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 22 Sie 2019, 04:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Import auta z Nowej Zelandii - jak sie za to zabrać ?!
PostWysłany: 25 Mar 2011, 06:54 

Witam.
Znalazłem w Nowej Zelandii auto , które chciałbym sprowadzić / importować do kraju .
Może ktoś z Was zna firmy ,które się tym zajmują albo wie / pomoże w załatwieniu wszystkich formalności , załatwienie kontenera na samochów itd ?
Prawdopodobnie ktoś już przerabiał ten temat , więc będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam,
Bartek

Temat postu: Re: Import auta z Nowej Zelandii - jak sie za to zabrać ?!
PostWysłany: 26 Mar 2011, 04:45 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Auckland, NZ
My przeprowadzajac sie do NZ uzywalismy firmy Allied Pickfords, ktora ma tez w ofercie transport pojazdow w kontenerze. Nie wozilismy jednak z nimi samochodow, wiec szczegolow nie znam, ale moze warto sie z nimi skontaktowac :) Ogolnie bylismy z ich uslug bardzo zadowoleni.

http://www.alliedpickfords.com/nz-en/movinghouse/movingoverseas/Pages/MovingOverseas.aspx

Temat postu: Re: Import auta z Nowej Zelandii - jak sie za to zabrać ?!
PostWysłany: 27 Mar 2011, 20:58 

Miejscowość: Auckland
Taka mała rada. Jeśli chodzi o transport samochodów, to jest bardzo popularny zarówno z jak i do NZ. "Do" z Japonii (przyjeżdża ich tysiące). "Z" uciekają do Europy z powodu, który mnie zawsze dziwił. Nowa Zelandia jest upakowana samochodami zabytkowymi. Nie ma dnia, kiedy nie widzi się na ulicy piękne 40-60 letnie samochody odrestaurowane. W dodatku kiedyś widziałem samochód, poruszający się normalnie po drogach, który na oko miał ze 100 lat, drewniane koła, wielki drewniany kadłub itd.
Wracając do rady, po rozmowie ze znajomym anglikiem powiedział, że firm transportujących z AU i NZ jest setki i należy rozeznać się przynajmniej w kilku (zapytać o cenę), ponieważ cena potrafi wahać się nawet o kilka tysięcy $! Ale to chyba w każdym biznesie tak. Tak czy owak czeka Cię prawdopodobnie transport do GB, bo jak sam sprawdzałem stąd raczej nigdzie indziej nie da się przetransportować auta w rozsądnej cenie (choć niektóre firmy mają ociupinkę taniej do basenu morza śródziemnego). Potem laweta do PL, czyli coś z czym problemu nie ma :)
A ta rozsądna cena, którą ja znalazłem to było 2,5k AUD za przewiezienie auta do Southampton. Musisz liczyć się z tym, że lwią część opłaty to ubezpieczenie.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość