Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 20 Lip 2019, 21:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ubezpieczenie na rok
PostWysłany: 10 Maj 2011, 14:22 

Drodzy forumowicze,

Wybieram się do Nowej Zelandii na rok i obecnie szukam ubezpieczenia podróżnego. Okazuje się, że to nie jest taka prosta sprawa. Strona immigration mówi:

"you must: hold medical and comprehensive hospitalisation insurance for the length of your stay".

Sprawdziłem więc strony typu PZU i Allianz aby zorientować się ile ubezpieczenie podróżne może kosztować na taką wybrawę. Ku mojejmu zdumieniu, sensowne ubezpieczenia, które pokrywają prace, sporty typu żeglarstwo i narty, wynoszą 8500 złotych w przypadku PZU i 2000zł w Allianz!

Z ciekawości sprawdziłem ile wynosci ubezpieczenie z kartą euro 26. Mimo że ubezepieczenie z kartą euro 26 pokrywa pracę, sporty i ma duże kwoty na leczenie to koszt takiego ubezpieczenia to około 150 złotych.

Teraz pytanie do was drodzy podróżnicy, czy ubezpieczenie z kartą euro 26 będzie wystarczające ? Cena w porównaniu z innymi ubezpieczycielami jest bardzo atrakcyjna, zaś treść polisy bardzo podobna. Więc w czym haczyk?

Pozdrawiam,

Piotr.

Temat postu: Re: Ubezpieczenie na rok
PostWysłany: 11 Maj 2011, 02:49 

Miejscowość: Auckland
Haczykiem zapewne jest wysokosc ubezpieczenia. W dodatku Euro26 jest tam w jakis sposob wspierane przez rozne organizacje. Zawsze to taniej.
Natomiast przede wszystkim - to ze to sie nazywa Euro26 na swiat, nie oznacza ze obejmuje wszystkie kraje. Znajdz punkt w regulaminie w ktorym sa wymienione (chyba, ze sie cos zmienilo).

Ogolnie to co potrzebujesz to ubezpieczenie tylko i wylacznie na wypadek choroby. To wszystko poniewaz opieka medyczna jest tu platna i to dosyc wysoko a pobyt w szpitalu to przynajmniej kilka tys $ - sprawdzone na mojej dziewczynie, 2h pobyt + 1 zastrzyk = 800$ faktura, ktora na szczescie pokrylo ubezpieczenie.

Jesli chodzi o wypadki, w NZ istnieje cos takiego jak ACC, ktore pokrywa wszelkie ofiary wypadkow (wypadek na nartach, samochodowy, w gorach itp), rowniez turystow. Wiele firm ubezpiecza od wypadkow w NZ zeby naciagnac nieswiadomych klientow.

http://www.acc.co.nz/

P.S. ten post powyzej to jakis bug forum :) nie mam do niego zadnych praw edytowania, usuwania - on nie jest moj :)

PostWysłany: 11 Maj 2011, 16:32 

Pojke,

Dzięki za informacje. Sprawdziłem dokładnie regulamin Euro 26 i wynika z niego, że ubezpieczenie obejmuje cały świat za wyjątkiem USA i Kanady. Koszty leczenia są ubezpieczone na wysokość 60 000 Euro czyli ponad $NZ 100 000. Powinno starczyć.

Dzięki za link do ACC, bardzo przydatna informacja.

PostWysłany: 06 Sty 2013, 23:25 

Hey,

Bardzo proszę o odpowiedź na pytania:

- czy jadąc na WHS muszę mieć też wykupione ubezpieczenie podczas wykonywania pracy np. fizycznej? Dzwoniłam do NZ i tam mi powiedzieli, że mam się zapytać firmy ubezpieczeniowej :/
- czy takie ubezpieczenie wykupione w Polsce będzie również w j. angielskim żeby w NZ wiedzieli o co kaman?
- na jaką kwotę najrozsądniej jest wykupić takie ubezpieczenie?

Pozdrawiam,
Marta

PostWysłany: 07 Sty 2013, 02:22 

Miejscowość: Auckland
margoth22 napisał(a):
Hey,
- czy jadąc na WHS muszę mieć też wykupione ubezpieczenie podczas wykonywania pracy np. fizycznej? Dzwoniłam do NZ i tam mi powiedzieli, że mam się zapytać firmy ubezpieczeniowej :/

Ubezpieczenie to ubezpieczenie - jak sie ubezpieczysz to glowa spokojna, jak nie to liczysz na szczescie. Leczenie w NZ turystow jest bardzo drogie. Leczenie od wypadkow jest darmowe dla wszystkich w NZ (lacznie z turystami). Dlatego jesli dostaniesz np zapalenia wyrostka czy jakiejs innej glupoty ktora sie zdarza lepiej wziac uzbezpieczenie niz potem splacac sie z kilkudziesieciu tysiecy $.
margoth22 napisał(a):
- czy takie ubezpieczenie wykupione w Polsce będzie również w j. angielskim żeby w NZ wiedzieli o co kaman?

Ubezpieczenie zwykle nie dotyczy szpitali czy lekarzy. Jesli cos Ci sie stanie (z mojego doswiadczenia) dzwonisz na infolinie i pytasz co dalej. Wtedy Polski oddzial prosi szpital o nr faksu badz maila i wysyla dokumentacje do uzupelnienia i poswiadczenie ze pokryja koszty (w jezyku o ktory poprosisz).

Na jaka kwote? To juz zalezy indywidualnie od zdrowia, wieku, przebytych chorob, dostepnego budzetu. Wszystko trzeba sobie samemu skalkulowac.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość