Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 12 Gru 2018, 02:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ceny campervanów
PostWysłany: 12 Paź 2009, 19:12 

Ile płaciliście za wynajęcie camper'a (okres ok 1 mies)?
Czy na przełomie grudzień-styczeń cena $90-100/dzień za małego campervana (typu Jucy Crib) to dobra cena?
Jeśli to dużo to gdzie wypożyczaliście taniej?

Jacek

Temat postu: Re: Ceny campervanów
PostWysłany: 12 Paź 2009, 22:23 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
tu masz linki do najbardziej znanych wypożyczalni.
http://www.naszanowazelandia.pl/pages/porady/wskazowki/wynajecie_samochodu_w_nowej_zelandii.html

PostWysłany: 13 Paź 2009, 18:22 

Na stronach wypożyczalni ceny są zbliżone - chodzi mi bardziej o to czy ktoś np wynegocjował jakąś dużo lepszą cenę (niż tą co podałem) a jeśli tak to gdzie.

I jeszcze jedno - ilu letnie campervany są wypożyczane? Czy auto z '99 ma szanse być w użytecznym stanie :-) Pytam bo znalazłem dobrą ofertę.

PostWysłany: 13 Paź 2009, 22:42 
Administrator
Awatar użytkownika

Z tego co wiem dobry campervan nie powinien być starszy niż 5 lat, starsze są już tylko przeciętne, starsze od nich są już kiepskie, a starsze od kiepskich beznadziejne :) ale to generalizowanie bo wszystko zależy od wielu czynników, sposobu eksploatacji (mimo że można powiedzieć że wszyscy turyści katują fury to w rzeczywistości jest równie a przez to i auta różnie się prezentują), czasu eksploatacji, marki i modelu auta, tego jak w serwisie się przykładali, w ilu wypożyczalniach maszyna pracowała bo nie ma się co czarować najlepsi kupują nowe samochody a od nich odkupują mniejsze firmy a na końcu jest już tylko szlam biznesowy a i do takiego również udało mi się w Auckland trafić.

Tak więc jeśli znasz się na samochodach i dasz sobie rade na pustkowiu z awarią to bierz cokolwiek i jak najtaniej, jeśli jesteś mniej doświadczony w mechanice samochodowej a ja tak mam weź coś bezpieczniejszego, może kilka dolarów droższego ale przynajmniej będziesz miał spokój i dobry serwis, ważne żeby firma miała kilka punktów na terenie całej NZ bo wtedy w przypadku awarii szybko do Ciebie dotrą.

PostWysłany: 19 Paź 2009, 13:58 

> Nie mogę utworzyć tematu w dziale wyżej ("Podróżowanie po Nowej Zelandii") więc proszę o przeniesienie tego pytania do tematu np "Mapy" <

1. Jak wygląda sprawa orientacji (oznakowanie dróg, itp) w NZ? Warto mieć poza mapą klasyczną również GPSa?
2. Czy ktoś spotkał się ze zeskanowanymi mapami NZ? Chodzi mi o użycie takich map w aplikacjach dla telefonów/PDA takich jak TrekBuddy czy SmartComGPS? Zwłaszcza mapy topograficzne (szlaki turystyczne) sprawdzają się świetnie w połączeniu z GPS'em.

PostWysłany: 05 Lis 2009, 00:07 
Administrator
Awatar użytkownika

Byłem w wielu krajach na Świecie i od Nowej Zelandii może uczyć się cały glob jeśli chodzi o komunikację wizualną na drogach, tam się nie da zgubić.

Co do GPS'ów i innych to Helenka nie należy do moich ulubionych zabawek i zawsze staram się korzystać z map klasycznych + kompas, map w NZ dostatek włącznie z darmowymi. Co do GPS'a może ktoś...

PostWysłany: 30 Mar 2011, 11:24 

Jesli idzie o zgubienie sie w NZ - hmm, mapy darmowe rozdawane w informacje sa - dobre jak sie trzymasz glownych drog. One sa po prostu - orientacyjne.
Jak sie chce jechac na skroty - lepiej kupic juz dobra mape.
Nam sie udalo zgubic w Wellington i między Rotoura a Waitomo caves. Mielismy tez maly problem kolo Coromondel. ;)

W przypadku (miedzy Rotoura a Waitomo) uratowal nas przemily Kiwi, ktory wlasnorecznie narysowal mape dzieki ktorej dojechalismy jak chcielismy.
W innych przypadkach poradzismy sobie sami, po jakims czasie. ;)

Co do camperow my za swojego Jucy w sezonie placilismy po 100$ za dobe, plus dostalismy darmowe przeprawe promowa i 1 bilet na prom po Milford Sound.

PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:06 
Administrator
Awatar użytkownika

slepafuria napisał(a):
i 1 bilet na prom po Milford Sound.
a to ci nowość, dobre, warto więc z Jucy, też z nimi jeździliśmy, wcześniej nazywali się esy rentals ale ze względów na to że ktoś już się tak nazywał chyba musieli zmienić nazwę na jucy, nie ukrywają tego faktu i nawet na głównej stronie jest o tym info więc firma warta polecenia.

PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:16 

Rafal napisał(a):
slepafuria napisał(a):
i 1 bilet na prom po Milford Sound.
a to ci nowość, dobre, warto więc z Jucy, też z nimi jeździliśmy, wcześniej nazywali się esy rentals ale ze względów na to że ktoś już się tak nazywał chyba musieli zmienić nazwę na jucy, nie ukrywają tego faktu i nawet na głównej stronie jest o tym info więc firma warta polecenia.

Bardzo polecamy! Gdybysmy mieli 2 raz jechac, tez wybralibysmy Jucy. Samochod sprawowal sie naprawde bardzo dobrze i przejechal bez problemow 4000 km. No i ten optymistyczny zielony kolor. :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość