Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 26 Cze 2019, 18:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Komfort w podróży
PostWysłany: 14 Sty 2009, 21:31 

Na 99% do Nowej Zelandii wybieram się liniami Qantas w marcu przyszłego roku. Na pewno też będzie to klasa ekonomiczna bo na biznes mnie nie stać. I dlatego mam bardzo ważne pytanie. Jak wygląda sytuacja w ekonomicznej? Wiem, że Pan leciał właśnie taką klasą i dlatego sie pytam. Jak wygląda sprawa wygody w fotelach (jest to przecież ponad 20 godzin w samolocie!!!), jak często wydawane są posiłki, czy jest ciasno(można chociaż wyprostować nogi siedząc w fotelu?) i jak wygląda sprawa z TV i innymi gadżetami? Będe bardzo wdzięczny za odpowiedzi na te pytania. Pozdrawiam i Dziękuję !!! IwO :)

Temat postu: Re: Komfort w podróży
PostWysłany: 23 Sty 2009, 14:27 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
Tylko nie Pan! ;)

Jak na klasę ekonomiczną to jest bardzo dobrze, samoloty w dobrym stanie tech. nic nie lata, nie trzęsie się (w przeciwieństwie do Iberia, leciałem w tym roku do Wenezueli i tragedia), znaczenie lepiej niż BA. Jeśli polecisz przez Bangkok to w Bangkoku jest czas na rozprostowanie nóg, ale starcza go na przespacerowanie się po terminalu i z powrotem, tam wsiada tajlandzka obsada więc się nie zdziw, czego? zobaczysz ;)

Jedzenie dobre+, znacznie lepsze niż w BA (tam zawsze jest świństwo jak dla mnie), obsługa młodsza niż w BA i milsza. Pakiet umilający TV, Radio, Gry na poziomie 4+ w skali 1-5, w BA 3. LCD w fotelach.

Quantas ma cichsze maszyny, lata w nich więcej międzynarodowych klientów niż w BA zawalonych Brytyjczykami prze co w BA szczególnie droga z Bangkoku do Londynu była bardzo uciążliwa.

Generalnie polecam te linie na tej trasie chociaż mogę tak powiedzie tylko w porównaniu do BA.

Lepsze chyba mogą by tylko linie arabskich przewoźników ale nie jestem pewien czy Emirates tam latają i za jakie pieniądze.

Prawdziwy komfort jest dopiero w First Class, lepiej niż w Business :) Mieliśmy tą przyjemność na trasie Sydney - Auckland i tak można lata bez końca ;) rozkładane fotele do poz. leżącej, masaże, szampan, cisza, spokój, wypas słuchawki redukujące wszelkie odgłosy z zewnątrz, jak w 5*. Business przy tym to 4*- a ekonomiczna 3* ;)

Mimo to gdybym leciał jeszcze raz w tamtą stronę a pewni esię wybiorę do Australii to Quantas na pewno sprawdzę, z BA nie polecę na bank.

PostWysłany: 04 Lut 2009, 00:43 

Witam, Rafał a czy może miałeś kiedykolwiek do czynienia z liniami Cathay Pacific i czy podróżowałeś kiedyś przez Hong Kong do Nowej?Ja do NZ wybieram się w październiku tego roku. W sumie bilet już mam kupiony ale dodatkowych informacji nigdy za wiele. Ja lecę z Dublin-Londyn-Hong Kong-Auckland.Zdecydowałem się na te linie głównie ze względu na cenę biletu (578EUR w jedną stronę, nie wiem czy malo czy dużo).Z góry dzięki za info!

PostWysłany: 04 Lut 2009, 09:39 
Administrator
Awatar użytkownika

Niestety tymi nie leciałem ale brzmi całkiem przyjemnie ;) Linie oczywiście znane więc powinno być ok, mam nadzieję że dasz znać jak to wyszło :)

PostWysłany: 16 Mar 2009, 14:19 

ja polecam linie Emirates :D Bardzo miła obsługa - panie i panowie nie tylko z ZEA ale z wielu, wielu innych krajów. Na trasie Aucklan - Dubaj doliczyłam się 12 narodowości - kapitan przedstawiał całą załogę gdyby zaszły inne potrzeby językowe wykraczające poza angielski - sam był z Norwegi :) W samolotach przyjemnie i wygodnie. Jedzenie bardzo nam smakowało - było róźnorodne i często podawane. Wszystko nowe i zadbane. Na fotelach telewizorki. Do wyboru kilka stacji radiowych, kilkadziesiąt płyt CD, gry i ogromna liczba filmów od klasyki filmowej poczynając a kończąc na nowościach z 2008 roku. Tyle tylko, że z cenzurą, bo jak w orginale był goły tyłek, to w Emirates scena ta jest wycięta :D Miło spędziłam czas w ich samolotach. A i mają Airbusa A380 :D

PostWysłany: 16 Mar 2009, 14:26 

a Cathay Pacific jest jedną z 6 najlepszych lini lotniczych według rankingu Skytrax więc nie może być źle :D Pozostałe to: Asiana Airlines, Kingfisher Airlines, Qatar Airways, Malaysia Airlines, Singapore Airlines :)

PostWysłany: 17 Mar 2009, 10:29 
Administrator
Awatar użytkownika

Mam znajomych którzy często latają z Qatar Airways i jak dotąd nie było żadnych zastrzeżeń więc raport jak dotąd się sprawdza :) Ja za to mógł bym odradzić w 100% Iberia ;) tyle że jeśli podróżuje się do Ameryki Południowej to często mają najlepsze bilety. Kiedy byliśmy w Wenezueli spotkałem dziewczynę która miała świętą rację że Hiszpanki po 40 to najwredniejsze kobiety na Świecie (o ile oczywiście tą wredność chcą okazać bo pewnie kiedy chcą to potrafią być miłe :lol: )

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość