Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 22 Wrz 2019, 21:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: kupowanie biletu przez opodo, orbitz....
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 18:14 
Witam,

Mam pytanie odnośnie kupowania biletu przez portale do wyszukiwania połączeń lotniczych typu: opodo, czy orbitz. Czy jest to bezpieczne i pewne? Np. przez orbitz znalazłem połączenie Warszawa-Moskwa-Shanghai-Auckland, obsługiwane do Shanghai'u przez Aerofłot a potem Air New Zeland. Powrót przez Hong-Kong ...cena w listopadzie 3382,60 USD za bilet dla dwojga osób. Nie bardzo wiem jak mógłbym to połączenie zrealizować na jednym bilecie kupionym bezpośrednio u przewoźnika, bo u którego?

Pozdrawiam
Paweł.

Temat postu: Re: kupowanie biletu przez opodo, orbitz....
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 01:49 

Miejscowość: Auckland
Zacznijmy od tego, ze 3382,60 USD to "troche" duzo. Ostatnio jak sprawdzalem polaczenia z Wawa w druga strone (Akl - Waw - Akl), to wychodzilo 2500$ ale NZD, przy czym polaczenie bardzo sprawne (calosc trwala 31h) by KLM Airlines.

Ogolnie co do tych portali to bym uwazal. Jesli jest taka mozliwosc, poprostu skopiuj sobie polaczenia i sam kup poszczegolne bilety od razu w liniach lotniczych. Powinny byc po tej samej cenie.
Niestety (nie pamietam gdzie) jak ja kupowalem bilet i planowalem wlasnie przez Opodo, gdzies znalazlem artykul, ktory wymienial dziesiatki przypadkow, gdzie ludzie przychodzili z biletami z Opodo a linia mowila im, ze ich miejsca zostaly sprzedane, bo te kupione to jakies promocyjne, a w regulaminie jest, ze Opodo nie gwarantuje miejsca dokladnie w tym samolocie czy jakos tak. Na pewno latwo to znalezc w sieci, o chocby tu:

http://www.reviewcentre.com/reviews8026.html

PostWysłany: 29 Kwi 2011, 07:48 
pojke napisał(a):
Zacznijmy od tego, ze 3382,60 USD to "troche"

To jest cena za 2 osoby, czyli wychodzi niecałe 1700USD za jeden bilet - to chyba bardzo dobra cena? Zalezy mi zeby podroz odbyc na jednym bilecie, zeby ograniczyc ryzyko gdybym spoznil sie na samolot w ktoryms z portow posrednich, a to moze sie przeciez zdarzyc. Wiem ze najpewniej jest kupwac bezposrednio od przewoznika, ale Aeroflot nie sprzeda mi chyba biletu bezposrednio do Auckland?

Pozdrawiam

PostWysłany: 29 Kwi 2011, 10:47 
A tak ogólnie, biorąc pod uwagę, że planuję wyjazd na początku listopada, kiedy jest najlepszy moment na kupowanie najtańszego biletu .... czy korzystnie byłoby zrobić to już teraz, czy lepiej np poczekać do września?

PostWysłany: 03 Maj 2011, 02:20 

Krotko - kupujac przez opodo nie kupujesz jednego biletu. Kupujesz kilka biletow na poszczegolne odcinki poprzez jednego posrednika. To jest to samo co agencja turystyczna tylko online.

PostWysłany: 07 Maj 2011, 21:04 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
Przez Opodo kupowałem bilety do Wenezueli, doleciałem i wróciłem. Jest to jeden z chyba najprężniejszych portali na Świecie gdzie w puli masz jeszcze Expedia, Orbitz i kilka innych. Nie staję w jego obronie bo nie mam w tym żadnego interesu ale jak się nie czyta regulaminu to ryzykuje się zawsze. Ja rzadko czytam i wiem jakie mogą być konsekwencje. Tak wygląda kupowanie online :)

Dziwnym trafem na stronie podanej powyżej wszystkie wiodące światowe serwisy poczynając od Opodo (korzystałem i polecam) przez Expedia po LastMinute (korzystałem i polecam) mają oceny na poziomie 1/5, nad tym też należy się zastanowić :) i to nie czy są faktycznie tak kiepskie tylko czemu są tylko negatywne (kilkadziesiąt) opinie skoro mają miliony klientów? może to ten serwis opinii jest kiepski? albo przyciąga tylko frustratów? warto patrzeć na obie strony medalu i być czujnym pod każdym względem.

Faktem jest że kupując online przez tego typu serwisy kupujesz składaka a nie przelot na jednym bilecie, tak to działa na całym Świcie. Składak to bilet na poszczególne odcinki, jeśli gdzieś na tym odcinku wystąpi opóźnienie i nie zdążysz na następny element swojej podróży nikogo to nie będzie interesowało i musisz kupić kolejne bilety.

Chcesz jeden bilet to idziesz do kasjera lotniczego (nie ważne czy w agencji czy bezpośrednio na stronie linii lotniczej czy w jej biurze) i wtedy masz gwarancję że lecąc na jednym bilecie gdziekolwiek zdarzy się obsuwa nie z Twojej winy to muszą dowieźć Cię na miejsce.

Dlatego powtarzam do znudzenia ludziom którzy pytają o bilety: lubisz ryzyko kupujesz składak i oszczędzisz parę złotych, lubisz święty spokój to zainwestuj w to kilka zloty więcej i kup całość na jednym bilecie.

Serwisy online nie zupełnie działają jak agencja turystyczna mająca kasjera siedzącego przy biurku (ważne żeby była w IATA) bo kasjer szuka
- po pierwsze przez inne aplikacje niż te przez które biletów szukają serwisy internetowe,
- po drugie kasjer ma większe pole manewru niż system, który jest dość sztywnym rozwiązaniem mimo iż od lat ewoluuje i jest coraz pomocniejszy
- po trzecie rozmowa z człowiekiem może sporo wnieść do wyników wyszukiwania

online jest szybciej, wygodniej, taniej
z pomocą człowieka jest wolniej, mniej wygodnie, nie koniecznie drożej a często w tej samej cenie lub taniej ale wydaje się, że bezpieczniej :)

dlatego warto sprawdzać wszystkie możliwe kanały i to nie raz a kilka razy bo miejsca w samolotach zwalniają się i zajmują non-stop, takie są realia techniczne systemów rezerwacyjnych. W szczegóły nie będę wchodził bo nie ma sensu ale klient jest tu zawsze na straconej pozycji dlatego warto cieszyć się z tego co zarezerwowaliśmy bo nigdy się nie dowiemy czy byłoby lepiej czy gorzej a przecież najważniejsza jest dotarcie do celu, chyba po to latacie a nie po to żeby się przelecieć ;))))

PostWysłany: 08 Maj 2011, 21:12 
Rafal napisał(a):

Faktem jest że kupując online przez tego typu serwisy kupujesz składaka a nie przelot na jednym bilecie, tak to działa na całym Świcie.

Sorry za jeszcze jedno lamerskie pytanie, ale czy przez "tego typu serwisy" mam rozumieć absolutnie wszystkie metody rezerwacji biletu online - czy dotyczy to również stron przwoźników lotniczych np. Lufthansy? A co z naszymi serwisami np. Esky - czy tam też kupuję kilka biletów, a nie jeden na całe połączenie?

Pozdrawiam
Paweł.

PostWysłany: 09 Maj 2011, 10:40 
Administrator
Awatar użytkownika

Skonsultowałem się z kasjerami lotniczymi i zasada na polskich stronach jest jedna i prawdopodobnie ta sama na stronach zagranicznych ale to tylko mój domysł:

"Połączenie z przesiadką jest gwarantowane na całej trasie, w przypadku spóźnienia się samolotu na jednym z odcinków lub anulowania lotu na danym odcinku linia musi zapewnić dostarczenie klienta do miejsca docelowego. Jeśli pasażer kupi dwa osobne bilety (co często jest tańsze) to zasada nie obowiązuje i klient ponosi ryzyko na własną odpowiedzialność. Tak więc należy kupować jeden bilet na jedną linię lotniczą i nie ma tu znaczenia jaka linia wykonuje lot, ważne jaka linia wystawia bilet"

Nie udało mi się ani na polskich stronach ani np na Opodo.co.uk znaleźć połączenia z Auckland gdzie "w drodze do" czy "w drodze z" było inaczej. Zawsze pokazuje się jedna linia operująca danym lotem na całym odcinku. Więc moim zdaniem zasada zakupu jednego biletu obowiązuje ale zawsze lepiej doczytać regulamin opodo i wtedy pisać że jest inaczej bez opierania się na niewiarygodnych serwisach opinii bo w ten sposób powstają plotki a nie poważne wskazówki. Ja też się biję w pierś bo dałem się zmanipulować :) powyższymi postami za co przepraszam. Jeśli znajdziecie luki w regilaminach np. expedia, opodo czy esky dajcie znać.

PostWysłany: 09 Maj 2011, 23:37 

Mnie się udało znaleźć kilka razy mix różnych linii przez opodo. Częściej przez kayak, który jest dużo lepszy od opodo. Tak czy owak mój lot znalazłem przez opodo a następnie przeniosłem się na stronę linii i dokładnie ten sam bilet kupiłem prosto przez linię lotniczą. Tak bezpieczniej.
Faktem natomiast jest, że da się lecieć dwoma liniami na jednym bilecie. Jest to bardzo popularne zarówno do Nowej Zelandii jak i Australii przez grupy lotnicze. I tak bardzo często kupując bilet z Londynu do Australi w British Airways lecimy do Hong Kongu samolotem BA a potem przesiadamy się do Quantas. Tak samo kupując bilet w Quantas. Zysk jest dla obu linii z sojuszu i działa w obie strony (każdy zyskuje, każdy oszczędza).

PostWysłany: 10 Maj 2011, 09:31 
Administrator
Awatar użytkownika

Rafal napisał(a):
pojke napisał(a):
...Faktem natomiast jest, że da się lecieć dwoma liniami na jednym bilecie. Jest to bardzo popularne zarówno do Nowej Zelandii jak i Australii przez grupy lotnicze. I tak bardzo często kupując bilet z Londynu do Australi w British Airways lecimy do Hong Kongu samolotem BA a potem przesiadamy się do Quantas...

oczywiście że tak jest po to są sojusze, żeby im się to opłacało ale to jest to o czym pisałem, lecisz fizycznie kilkoma liniami ale za twój bilet odpowiada jedna na całym odcinku i ona jest odpowiedzialna za dostarczenie Cię z punktu startu do punktu zakończenia podróży i to właśnie napisałem co otrzymałem od kasjera : "Tak więc należy kupować jeden bilet na jedną linię lotniczą i nie ma tu znaczenia jaka linia wykonuje lot (ode mnie: wykonuje czyli w czyim samolocie siedzisz na danym odcinku, z Londynu do Bangkoku w BA a z Bangkoku do Sydney w Quantas, a z Sydney do Auckland w Air New Zealand), ważne jaka linia wystawia bilet (ode mnie: bilet na całą trasę z Londynu do Auckland wystawiła linia Quantas i ona odpowiada za dostarczenie Cię z Londynu do Auckland i musi to zrobić)"

a to że znalazłeś ofertę na opodo i poszedłeś na stronę linii lotniczej która operowała lotem jest tylko dowodem na potwierdzenie powyższej zasady. Gdyby za lot było odpowiedzialne 2 linie to by ci się już tego przez strony linii zarezerwować nie udało bo niby jak? byłoby trzeba założyć tą samą rezerwację na stronie 2 linii a to bez sensu więc nie ma możliwości aby za lot były odpowiedzialne 2 linie. Chyba że piszesz o locie na kilku biletach gdzie każdy bilet to konkretny odcinek ale w tej sytuacji to jest kilka odrębnych lotów i kilka osobnych biletów i zasada jak w jednym bilecie nie działa o czym było wyżej.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość