Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 17 Cze 2019, 15:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lot liniami Royal Brunei
PostWysłany: 08 Gru 2009, 09:47 

Witam,
Mam zamiar kupic lot z linii Royal Brunei, bo w tej chwili na okes styczen/luty jest najtanszy. Poczytalam Wasze forum i wydaje sie ze nie powinno byc problemow z tymi liniami i ludzie lataja. Mam tylko pytanie, bo niestety w czasie przesiadkiczekam 10 godzin w Brunei i pytanie bo wiem ze wizy nie trzeba, ale czy ja moge wyjsc z lotniska do miasta ? jezeli ktos lecial, to poprosze o info jak standart tych lini, lece I raz tak dalego :(, :).
Bede wdzieczna za szybka odpowiedz, w tym tygodniu zamierzam kupic, dzieki !!!

Temat postu: Re: Lot liniami Royal Brunei
PostWysłany: 11 Gru 2009, 13:18 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
Jeśli wyjdziesz z lotniska to po powrocie będziesz musiała przejść cały proces security.

Jeśli to tylko postój tranzytowy i zostajesz na terminalu to oczywiście security masz już z głowy poza jedynie skanem bagażu podręcznego przed wejściem do samolotu ale i tego może nie być bo różnie jest to rozwiązane na różnych lotniskach.

Sprawdziłaś może jak zlokalizowane jest lotnisko w stosunku do najbliższego "centrum"? Może się okazać że jest dość daleko i nie opłaca się wyjeżdżać tym bardziej że nie znasz miasta ani kraju i dotarcie do centrum oraz powrót może być utrudniony chociażby przez problemy natury komunikacyjnej (językowej, transportowej).

PostWysłany: 29 Mar 2011, 12:01 

Lecialam tymi liniami i zaliczylam stopa w Brunei. Niestety byl on krotki - 3 godz. Nie wychodzilismy poza lotnisko.

PostWysłany: 30 Mar 2011, 03:22 

Miejscowość: Auckland
Osobiście nie leciałem tymi liniami, lecz planowałem dla mojej dziewczyny (która tu nimi przyleciała) i sporo o nich wiem :) Opinię mają średnią, wiele mają negatywnych komentarzy za standardy i np nie działający sprzęt. Ale co się dziwić - RB Airlines kreują się na tanie linie lotnicze pomiędzy Europą i Austalią i Oceanią.
Wspomnienia mojej dziewczyny wcale nie były negatywne z jednym wyjątkiem - samolot był zapełniony do ostatniego miejsca, pomimo że lot nie był w sezonie. Dla porównania ja leciałem z promocyjną ceną Cathay Pacific i samolot był w połowie pusty (miałem cały rząd dla siebie na spanie).

Jeśli chodzi o pobyt, to te 10 godzin jest wystarczające, żeby zobaczyć przede wszystkim przepiękny pałac sułtana, który jest tylko kilka km od lotniska:

http://1.bp.blogspot.com/_gutPEVd6rqA/TOYyoeiibYI/AAAAAAAAAEA/suj25Yv-nEA/s1600/bruneidarussalam1mq2.jpg

Niektórzy również zdążają obejrzeć sławną wioskę na wodzie. Plusem na pewno są tanie taksówki na miejscu a jeszcze większym plusem większa grupa ludzi (jeśli lecicie w grupie lub uda się kogoś poznać w samolocie). Tak czy owak wyjść warto, ponieważ samo lotnisko jest małe i nie ma co na nim za bardzo przez 10h robić. A tak przynajmniej będzie kilka zdjęć więcej do galerii ;)

PostWysłany: 30 Mar 2011, 10:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
pałacyk szacun ;) pamiętam taki cytat z jednego filmu gdzie dowiedzieć m się że w Arabii Saudyjskiej jest prawie 150 książąt i każdy ma pałac a kto za to płaci? BP i Shell czyli My :)))

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość