Forum Nowa Zelandia - naszanowazelandia.pl

Witaj na forum pasjonatów i poszukiwaczy informacji o krainie długiego białego obłoka.
Obecny czas: 22 Sie 2019, 03:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: internetowe biura podróży
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 13:34 

Witam

Zauważyłam, że tańsze bilety można znaleść w ofercie internetowych biur podróży niż u konkretnych lini lotniczych. Tylko zastanawiam się jak z bezpieczeństwem? Czy polecalibyście jakiś bezpieczne miejsce w necie do zakupu biletów w Polsce bądź na świecie? Jeszcze miesiąc temu bardziej opłacalny był zakup w dolarach, teraz natomiast poluję na oferty w GBP, ponieważ ta waluta mniej poszła w górę niż USD:)

pozdrawiam

Temat postu: Re: internetowe biura podróży
PostWysłany: 11 Wrz 2008, 15:10 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa / Żnin
Trudno mówić tu o biurach podróży bo strony na jakich się rezerwuje to raczej portale które mają wszystkich operatorów. Ja zawsze porównuje: opodo.com, expedia.com, lastminute.com. Później idę na strony linii i sprawdzam czy się jakaś promocja nie zapodziała :). Co do Nowej Zelandii to sprawdzam jeszcze na statravel.co.uk i flightcentre.co.uk ale o tym już pisałem.

Co do bezpieczeństwa to w dzisiejszych czasach na tych wymienionych można polegać jak na Zawiszy ;) i prędzej ktoś coś spieprzy w biurze podróży niż automaty na tych stronach a na pewno automaty lepiej szukają ofert. Doszedłem do takiego wniosku po tym jak zadzwoniłem do STA w Warszawie żeby poszukali mi biletów do Wenezueli. Okazało się że ja lepiej szukam na ich stronie niż Pani w biurze w systemie. W Londynie obsłużyli mnie super więc wszystko zależy od człowieka.

P.S.

Sprawdź koniecznie linie o których pisałem na http://www.naszanowazelandia.pl/pages/porady/wskazowki/tanie_bilety_do_Australii_i_Nowej_Zelandii.html bo ne wiem czy np. EVA Air jest w tych systemach podłączona.

Powodzenia

PostWysłany: 05 Gru 2008, 09:43 

Zgadzam się co do tego ze automaty na stronach internetowych lepiej szukają ofert polaczeń lotniczych, poza tym zawsze sammemu można coś pokombinować. Ja osobiście szukając w biurach podróży oferty lotu do Nowej Zelandii z Polski nie znalazłam nic co by było tańsze niż 6-7 tys. zł zaś sama zaplaciłam we wrzesniu tego roku 4,5 tys. za opcje Warszwa-Londyn Heathrow-Bangkok-Sydney-Christchurch, Lot-em i Qantas zaś powrotna droga z Auckland-Sydney-Singapur-Londyn-Warszawa LOT i British Airways. Lepsze były linie Qantas, zaś na lotnisku w Londynie rzeczywiscie tłoczno i zapomnianio wpakować (naszczęście w drodze powrotnej) mój bagaż do samolotu. Czekała jednak na niego tylko 2 dni.
Powodzenia dla wszystkich podóżujących!

PostWysłany: 05 Gru 2008, 13:25 

W końcu zdecydowaliśmy się na lot liniami Emirates i z lotniska Gatwick(chyba tylko Emirates oferuje taki alternatywny wybór do Heatrow), co mam nadzieję wyjdzie nam na korzyść bo tam spokojniej może będzie. Może nie przydaży nam się tak niemiła przygoda jak rozstanie się z bagażem. Do Londynu liniami Wizzair z Katowic, potem z Gatwick przez Dubaj i Sydnej do Auckland i później analogicznie powrót - cena na luty 4 570 pln. Jeszcze do tego przelot między wyspami 130 pln. Byłoby taniej gdyby akurat w okolicach kupowania przez nas biletów waluty nie galopowały do góry :(
Ależ nie mogę się już doczekać tego lutego :D

PostWysłany: 15 Gru 2008, 13:22 
Administrator
Awatar użytkownika

To masz lot teoretycznie luksusowymi liniami, ja jeszcze z arabami nie leciałem ale podobno jest gites :) co do lotów w NZ to czy cena czasami nie jest w $NZ? My płaciliśmy około 120$NZ z Queenstown do Auckland.

PostWysłany: 18 Gru 2008, 07:40 

81$NZ z Christchurch do Auckland - w przeliczeniu około 130 pln. Na europejskich stronach lini nowo zelandzkich najtańsze były za 130$NZ ale na stronie z końcówką nz można było kupić za właśnie 81$NZ.

PostWysłany: 18 Gru 2008, 10:43 
Administrator
Awatar użytkownika

świetnie, 50$ w kieszeni :)

PostWysłany: 28 Sty 2010, 13:13 

Obecnie można z powodzeniem sprawdzać ceny przelotów do Nowej Zelandii z polskich wyszukiwarek lotów, które równie dobrze działają jak te na zachodzie...

PostWysłany: 28 Sty 2010, 15:27 
Administrator
Awatar użytkownika

Ceny można sprawdzić a i owszem tyle że ceny publikowane na polskich stronach na połączenia z Polski do Nowej Zelandii są znacznie wyższe niż bilet kombinowany Polska - Europa, Europa - Nowa Zelandia.

Warto jednak uderzyć do biura podróży aby sprawdzić taryfy niepublikowane (biura dostają je bezpośrednio od linii faxem lub mailem i nie publikują ich w wyszukiwarkach) w necie dlatego udostępniliśmy call center pod nr 022 203 49 69

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości